Notowania

droga
03.12.2010 09:27

Śląskie: Zablokowana droga nr 86 z Katowic do Sosnowca

# Dochodzą szczegóły #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzą szczegóły #

03.12. Katowice (PAP) - Droga krajowa nr 86 z Katowic do Sosnowca została w piątek rano zablokowana po zderzeniu dwóch ciężarówek. Zginął kierowca jednej z nich, drugi został ranny. Od rana tworzą się olbrzymie korki. Policjanci apelują, by korzystać z objazdów.

Policja ocenia, że utrudnienia mogą potrwać do godzin popołudniowych, jednak jeszcze przed południem z drogi ma być usunięta jedna z uczestniczących w wypadku ciężarówek. Wówczas przejezdny będzie jeden lub dwa pasy ruchu w kierunku Sosnowca.

Droga między Katowicami a Sosnowcem należy do najbardziej uczęszczanych tras w aglomeracji katowickiej. Codziennie jeździ tędy ponad 100 tys. samochodów. To droga wylotowa z miasta w kierunku Częstochowy, Łodzi i Warszawy.

Jak powiedział PAP oficer dyżurny stanowiska kierowania śląskiej drogówki, kierowcy jadący od strony Bielska-Białej powinni zjechać w Tychach na drogę ekspresową S1, a jadący autostradą A4 od strony Wrocławia - zamiast zjeżdżać z niej w Katowicach, dojechać do Mysłowic, by także wjechać na S1. Można także w Katowicach skręcić na drogę krajową nr 79 w kierunku dzielnicy Szopienice i Mysłowice, by dojechać do S1.

Wytyczony został również lokalny objazd przez ulicę Hallera i katowicką dzielnicę Dąbrówka Mała; ruchem kierują tam policjanci, trzeba jednak liczyć się z wielkimi korkami. Zablokowany odcinek można też objechać przez Siemianowice Śląskie, ulicami miasta.

Do wypadku doszło na wysokości dzielnicy Dąbrówka Mała, ok. kilometr za kompleksem handlowym w Katowicach. Ulicą Roździeńskiego, którą biegnie DK-86, jechały dwa tiry. Jeden z nich wpadł w poślizg, stając w poprzek drogi i uderzając w ekran dźwiękochłonny.

Widząc zagrożenie kierowca ciężarówki jadącej z tyłu odbił w lewo, uderzając w barierki oddzielające jezdnie. Doszło do zderzenia ciężarówek, w wyniku którego szoferka jednej z nich została niemal doszczętnie zmiażdżona. Z naczepy samochodu wypadł ładunek - soki i artykuły spożywcze. Drugie auto, do przewozu materiałów sypkich, było puste.

Do godz. 9 rano nie udało się wydostać ze zniszczonej szoferki zwłok kierowcy.

W wyniku wypadku wszystkie pasy ruchu w kierunku Sosnowca zostały zablokowane. Oznacza to trudności z wyjazdem z Katowic w kierunku Częstochowy, Łodzi i Warszawy. Niemal natychmiast utworzył się korek.

Dokładne przyczyny wypadku nie są na razie znane. Prawdopodobnie przyczyniła się do niego śliska nawierzchnia. Wprawdzie w nocy w regionie nie padał śnieg, a nawierzchnie dróg są czarne, lokalnie może być jednak bardzo ślisko. Temperatura wynosi ok. minus 10 stopni. W nocy z czwartku na piątek, aż do porannego wypadku, na drogach woj. śląskiego nie było poważniejszych utrudnień.(PAP)

mab/ bos/

Tagi: droga, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz