Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Zatrzymany sprawca alarmu bombowego w sieci supermarketów

0
Podziel się:

Siemianowiccy policjanci zatrzymali 19-
letniego mieszkańca tego miasta, który wywołał fałszywy alarm
bombowy w sklepach Albert w całym kraju. Po jego telefonie na
samym tylko Śląsku trzeba było sprawdzić blisko 50 placówek tej
sieci; koszt akcji oszacowano na kilkaset tysięcy złotych.

Siemianowiccy policjanci zatrzymali 19- letniego mieszkańca tego miasta, który wywołał fałszywy alarm bombowy w sklepach Albert w całym kraju. Po jego telefonie na samym tylko Śląsku trzeba było sprawdzić blisko 50 placówek tej sieci; koszt akcji oszacowano na kilkaset tysięcy złotych.

Nie wiadomo jeszcze, ile sklepów trzeba było przeszukać w całym kraju. Do siemianowickiej policji ciągle spływają dane. Nie chciała o tym poinformować także przedstawicielka centrum prasowego Ahold Polska - firmy, która zarządza supermarketami Albert. Powiedziała jedynie PAP, że w całej Polsce jest 177 sklepów tej sieci.

"W poniedziałek około 10.40 do kierowniczki jednego ze sklepów zadzwonił mężczyzna, który poinformował o podłożeniu bomb w jej markecie i w sieci sklepów na terenie całego kraju, a następnie rozłączył się, nie przedstawiając żadnych żądań" - powiedział PAP Jacek Pytel z zespołu prasowego śląskiej policji.

Kierowniczka powiadomiła policję. Informacje o ładunkach wybuchowych natychmiast przekazano Komendzie Głównej Policji.

"Śląscy policjanci, służby ratownicze i medyczne na terenie naszego województwa sprawdziły 49 placówek handlowych. Nie znaleziono żadnych bomb" - dodał Pytel.

We wtorek policjanci "namierzyli" i zatrzymali sprawcę alarmu. Mężczyzna powiedział policjantom, że alarm bombowy wywołał "dla kawału".

19-latek już wcześniej był notowany za kradzież i pobicie. "Teraz +żartowniś+ zostanie poważnie potraktowany przez organy ścigania i obciążony kosztami przeprowadzonej akcji policji i służb ratowniczych" - podkreślił Jacek Pytel.

Wstępnie koszty podjętych tylko na Śląsku działań policji i pozostałych służb - straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, gazowego, wodociągowego i energetycznego - szacuje się na kilkaset tys. zł. (PAP)

kon/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)