Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD chce o obniżyć podatek o połowę

0
Podziel się

Obniżkę stawek za nieruchomości obiecuje firmom z Kielc kandydat na prezydenta miasta.

SLD chce o obniżyć podatek o połowę
(Gehringj/Dreamstime.com)
bDAkpFVN

Niższe o 50 proc. podatki od nieruchomości przeznaczonych na działalność gospodarczą, otwarcie dodatkowego oddziału ratownictwa medycznego i budowę aquaparku proponuje w swoim programie wyborczym kandydat SLD na prezydenta Kielc Jan Gierada.

Niższe obciążenie podatkiem lokalnym powstrzyma kieleckich przedsiębiorców, którzy szukają sposobów na obniżenie kosztów prowadzenia firm, przed rejestrowaniem działalności gospodarczej w pobliskich gminach - gdzie jest taniej - i w efekcie zwiększy wpływy do budżetu miasta - przekonywał Gierada. Obecnie obowiązuje stawka 19,01 zł za metr kwadratowy.

Według kandydata SLD, w Kielcach również za wysoki jest podatek od środków transportu. Z tej właśnie przyczyny firma leasingująca autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji zarejestrowała je w Jędrzejowie - argumentował.

bDAkpFVP

Kandydat Sojuszu zobowiązał się do zbudowania w Kielcach nowego oddziału ratownictwa medycznego, ponieważ jedyny obecnie funkcjonujący nie zaspokaja w pełni - w jego opinii - społecznych potrzeb. Rodzicom małych dzieci obiecał powstanie dodatkowych miejsc opieki przedszkolnej.

Gierada zapowiedział ponadto przeznaczenie kolejnego sektora gruntów rolnych w podkieleckiej Dąbrowie pod budownictwo mieszkaniowe. Dla ułatwienia mieszkańcom uzyskania pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego zdeklarował zorganizowanie w ratuszu kompetentnego zespołu emerytowanych inżynierów-doradców budowlanych, którzy pomogą kompletować zainteresowanym inwestorom niezbędną dokumentację.

W programie wyborczym Gierady jest również opracowanie na początku kadencji harmonogramu modernizacji _ zapomnianych _ ulic na peryferiach Kielc, powstanie trzech kilkupoziomowych parkingów w śródmieściu, a następnie likwidacja strefy płatnego parkowania aut na ulicach. _ Realna jest też budowa aquaparku; podejmie się tego wiarygodny inwestor prywatny _ - zapewnił kandydat na prezydenta.

Gierada wezwał ubiegającego się o reelekcję prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego do publicznej debaty na temat jego planu budowy regionalnego lotniska w podkieleckich Obicach. Jak tłumaczył, nierealne jest powstanie aeroportu w następnej kadencji, ponieważ eksploatacja obickiego złoża wapieni w ramach niwelacji terenu przyszłego lotniska potrwa - w opinii fachowców - kilkanaście lat.

bDAkpFVV

Jan Gierada jest miejskim radnym, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W nadchodzących wyborach będzie także liderem jednej z list kandydatów SLD do rady miasta.

Czytaj w Money.pl

bDAkpFWq
Źródło:
KOMENTARZE
(0)