Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD chce referendum w sprawie ZIO 2022 w Krakowie

0
Podziel się:

Według projektu głównym organizatorem igrzysk ma być stolica Małopolski, ale zawody mają się odbywać też np. w Myślenicach czy Zakopanem.

SLD chce referendum w sprawie ZIO 2022 w Krakowie
(CC/Wikimedia)
bFenQKCt

Referendum obejmującego całą Małopolskę ws. zorganizowania zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r. w Krakowie oraz odwołania z funkcji szefowej Komitetu Konkursowego Kraków 2022 Jagny Marczułajtis-Walczak - domaga się Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Zarząd Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD napisał w oświadczeniu, że posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak _ wydaje się nie posiadać do tego odpowiednich kompetencji i przygotowania _, i że funkcję tę wykorzystuje do celów osobistych, o czym mają świadczyć _ ostatnie doniesienia medialne _.

Pod koniec lutego tygodnik _ Newsweek _ opisywał nieprawidłowości finansowe, jakie miały mieć miejsce przy okazji dotychczasowych starań Krakowa o organizację ZIO w 2022.

bFenQKCv

Marczułajtis-Walczak broni marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa. _ Niedzielne stanowisko SLD, to dla mnie zaskoczenie. Czytałem tekst w "Newsweeku" w tej sprawie i muszę powiedzieć, że był on dosyć marny. Nie został tam przedstawiony żaden fakt _. Jego zdaniem Kraków nie byłby w 2014 r. w gronie pięciu miast ubiegających się o prawa organizacji igrzysk, gdyby nie determinacja szefowej komitetu.

PAP nie udało się skontaktować z posłanką.

Małopolscy działacze SLD pragną, aby przy okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego odbyło się na terenie woj. małopolskiego referendum konsultacyjne w sprawie organizacji ZIO 2022. Mieszkańcy tego regionu mieliby odpowiedzieć na pytanie czy chcą ich organizacji.

_ Z niepokojem obserwujemy, że konsultacje społeczne przeprowadzane są tylko i wyłącznie na terenie Krakowa, podczas gdy projekt ten ma charakter ogólnowojewódzki _ - można przeczytać we wspomnianym oświadczaniu Zarządu Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD.

bFenQKCB

Według projektu głównym organizatorem igrzysk ma być stolica Małopolski, ale zawody mają się odbywać też np. w Myślenicach czy Zakopanem.

Szef SLD Leszek Miller, który był obecny na krakowskich obradach, nie ma wątpliwości, że ewentualna organizacja imprezy byłaby impulsem do rozwoju _ nie tylko Małopolski, ale całego kraju _. Zapewnił, że będzie tę ideę promować.

O prawo przeprowadzenia zimowych igrzysk w 2022 roku walczy pięć miast: Pekin, Ałmaty, Lwów, Oslo i Kraków. Decyzja, kto będzie gospodarzem, zapadnie na 127. sesji MKOl w Kuala Lumpur w sierpniu 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

bFenQKCC
bFenQKCW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)