Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD: interpelacja ws. wynajmu Stadionu Narodowego na szczyt klimatyczny

0
Podziel się

Szef SLD Leszek Miller zapowiedział w środę złożenie interpelacji do
ministra środowiska Marcina Korolca w sprawie kwoty wynajmu Stadionu Narodowego na listopadowy
szczyt klimatyczny ONZ. Będzie też wniosek o informację rządu w Sejmie w tej sprawie.

bDfgMqIB

Szef SLD Leszek Miller zapowiedział w środę złożenie interpelacji do ministra środowiska Marcina Korolca w sprawie kwoty wynajmu Stadionu Narodowego na listopadowy szczyt klimatyczny ONZ. Będzie też wniosek o informację rządu w Sejmie w tej sprawie.

To reakcja na środową publikację "Super Expressu". Według "SE" koszt wynajmu Stadionu Narodowego na szczyt klimatyczny ma wynieść 26,4 mln złotych.

Miller ocenił na konferencji prasowej, że decyzja Korolca to "widoczne koło ratunkowe rzucone koleżance z rządu", minister sportu Joannie Musze. "Szokuje suma, która ma być użyta na rzecz przygotowanego kongresu. SLD uczyni wszystko, żeby dowiedzieć się, dlaczego to jest tak olbrzymia kwota i czy nie można kongresu przeprowadzić za znacznie niższą, bardziej racjonalną cenę" - zapowiedział szef SLD.

bDfgMqID

Jak dodał, zamierza m.in. skierować interpelację poselską do Korolca, a także złożyć wniosek o informację rządu w Sejmie w tej sprawie. "Użyjemy wszelkich możliwości, jakimi dysponują posłowie na Sejm RP" - zaznaczył Miller.

Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu - COP-19 odbędzie się w Polsce, w dniach 11-22 listopada 2013. Celem spotkania jest wypracowanie nowych postanowień na rzecz ochrony klimatu i redukcji emisji gazów cieplarnianych na świecie. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Środowiska główna siedzibą konferencji COP19 będzie Stadion Narodowy. Część wydarzeń będzie również w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

kc/ mkr/ eaw/ bk/

bDfgMqJe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)