Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD kontra Pitera. "Dorobek równy zeru"

0
Podziel się:

SLD zarzuca pełnomocnik rządu ds. korupcji Julii Piterze brak osiągnięć.

SLD kontra Pitera. "Dorobek równy zeru"
(kprm.gov.pl)

SLD zarzuca pełnomocnik rządu ds. korupcji Julii Piterze brak osiągnięć. Chce, by poinformowała Sejm o efektach swej pracy. Po trzech latach brak ustawy antykorupcyjnej, Pitera nie zajmowała się ustawą hazardową, choć to jej obowiązek - wytyka SLD.

_ - Będziemy się domagać, aby minister Pitera przed Sejmem poinformowała, co przez te trzy lata robiła _ - podkreślał poseł SLD Tomasz Kamiński._ - Można powiedzieć, że dorobek legislacyjny pani minister Pitery jest równy zeru _ - wtórował mu rzecznik SLD Tomasz Kalita.

Kalita podkreślał, że sztandarowym projektem zapowiadanym przez Piterę był projekt ustawy antykorupcyjnej, tymczasem do dziś nie trafił on do Sejmu. Kamiński dodał: _ Miały być gotowe ustawy, które gdzieś tam były w szufladach, po trzech latach ustaw nie ma, ustawy antykorupcyjnej nie ma, pani minister Pitera nie zabierała głosu, nie zajmowała się sprawami związanymi z ustawą hazardową, a to przecież jej obowiązek _.

Politycy Sojuszu wyliczyli, że pensja Pitery w ciągu trzech lat urzędowania wyniosła ok. 450 tys. zł; a 6 jej współpracowników kosztuje co miesiąc 5 tys. zł każdy. Według nich urząd pełnomocnik ds. walki z korupcją obciążył więc budżet kwotą ponad 1 mln zł.

Kamiński wypomniał też minister, że jest wożona bardzo drogą limuzyną. Trawestując hasło wyborcze PO - _ By żyło się lepiej, wszystkim _ - stwierdził, że teraz lepiej się żyje prominentnym działaczom Platformy, a nie Polakom.

Politycy SLD zaprezentowali też internetowy spot, w którym Sojusz w szyderczy sposób rozlicza minister. Podkreślono w nim, że nie ma informacji o działalności Pitery - jej urząd nie ma nawet strony internetowej. Informują też o jej trzyletnim wynagrodzeniu, a także przekonują, że minister nie ma żadnych osiągnięć. W tle spotu słychać muzykę country, a Pitera przedstawiona jest m.in. w stroju kowbojskim na koniu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t124603.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;o;korupcji;jest;gorzej;niz;za;rzadow;pis,42,0,731946.html) Kaczyński o korupcji: Jest gorzej niż za rządów PiS Efekt, który uzyskaliśmy, został cofnięty - ocenia Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t20253.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wzrasta;liczba;osob;karanych;za;korupcje,149,0,731797.html) Wzrasta liczba osób karanych za korupcję Pitera: _ Już dziś można mówić o systemie walki z korupcją, który przynosi efekty _.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)