Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD o reklamówce PO: Platforma się "zeświniła"

0
Podziel się

PO się "zeświniła" - powiedział o nowej
reklamówce wyborczej Platformy Tomasz Kalita (SLD). W reklamie
pokazane są świńskie zady z podniesiony ogonami i napis: "Gdzie
PiS ma dopłaty dla polskiego rolnictwa?". SLD skrytykował w piątek
PO za psucie kampanii wyborczej.

bEhNggqd

PO się "zeświniła" - powiedział o nowej reklamówce wyborczej Platformy Tomasz Kalita (SLD). W reklamie pokazane są świńskie zady z podniesiony ogonami i napis: "Gdzie PiS ma dopłaty dla polskiego rolnictwa?". SLD skrytykował w piątek PO za psucie kampanii wyborczej.

Kandydat SLD do Parlamentu Europejskiego Marek Wikiński ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że przedwyborcza debata publiczna przybrała "karykaturalne formy".

"Ten materiał wyborczy z jednej strony pokazuje bardzo dosadnie, ale szczerze, gdzie PiS miał dopłaty dla polskiego rolnictwa. Z drugiej strony jest to bezczelne ze strony Platformy Obywatelskiej, bo dzisiaj PO też nie dba o polskie rolnictwo" - podkreślił Wikiński.

bEhNggqf

"Miejmy nadzieję - powiedział Wikiński - że ten poziom debaty zakończy się dzisiaj o północy i już nigdy więcej tak ordynarnych metafor żadna partia polityczna nie będzie używała". "PO zepsuła na sam koniec dobry smak kampanii i stała się w tej kampanii Prawem i Sprawiedliwością" - dodał Kalita.

Wikiński podkreślił, że PO jest dzisiaj w tej samej frakcji politycznej, w Europejskiej Partii Ludowej, w której są brytyjscy torysi (opowiadający się za likwidacją dopłat rolnych). "Przyganiał kocioł garnkowi" - podsumował.

Brytyjscy torysi po wyborach do europarlamentu chcą utworzyć razem z Prawem i Sprawiedliwością i czeskim ODS nową konserwatywną frakcję w Parlamencie Europejskim. (PAP)

laz/ ura/ jra/

bEhNggqG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)