Notowania

wiadomości
20.11.2013 13:19

SLD o rekonstrukcji: brak wizji, żadnej zmiany jakościowej

Brak wizji i brak zmiany jakościowej; oczekiwaliśmy nowego otwarcia i programu - tak przedstawione w środę przez premiera Donalda Tuska zmiany w rządzie ocenia rzecznik SLD Dariusz Joński.

Podziel się
Dodaj komentarz

Brak wizji i brak zmiany jakościowej; oczekiwaliśmy nowego otwarcia i programu - tak przedstawione w środę przez premiera Donalda Tuska zmiany w rządzie ocenia rzecznik SLD Dariusz Joński.

"W tych propozycjach nie ma żadnej wizji, nie ma żadnej zmiany jakościowej. To wyłącznie zmiana ilościowa. Oczekiwaliśmy nowego otwarcia, nowego programu. Usłyszeliśmy tylko nowe nazwiska" - powiedział PAP Joński.

"Te nazwiska niewiele nam mówią" - mówił Joński. Jak dodał, choć oczekiwał na dymisję Jacka Rostowskiego, to nowy minister finansów Mateusz Szczurek "nie wzbudza zaufania".

"Nie wiemy nic więcej: jakie on ma pomysły, a przecież jesteśmy w trakcie debaty na temat budżetu, na temat zmian w OFE. Nas interesuje, czy on będzie chciał te pomysły utrzymać, czy zmieniać. To wszystko jest robione na za pięć dwunasta; wszystko jest postawione na głowie. Nie wolno w ten sposób traktować takiego resortu" - uważa rzecznik SLD.

Podkreślił, że SLD oczekiwał przede wszystkim na likwidację Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. "Bo na ten temat mówili nawet posłowie PO, że nie ma sensu utrzymywać tego nikomu niepotrzebnego ministerstwa, niestety, nie udało się" - dodał.

Dużym zaskoczeniem dla SLD - zaznaczył Joński - jest połączenie ministerstwa rozwoju regionalnego i ministerstwa transportu. "Czy całkiem niezła - wyjątkowo w tym rządzie - pani minister Bieńkowska będzie w stanie zarządzać takimi dwoma gigantami, jakimi są te ministerstwa? Tego nie umiem sobie wyobrazić" - zaznaczył poseł.

"Moje przypuszczenie jest takie: premier nie znalazł nikogo na miejsce ministra Sławomira Nowaka i zaproponował, by przejęła je najsprawniejsza minister w tym rządzie" - dodał. (PAP)

wni/ par/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz