Notowania

sld
20.02.2010 13:44

SLD o społecznym poparciu dla Jerzego Szmajdzińskiego

Sojusz Lewicy Demokratycznej na sobotniej konferencji prasowej mówił o społecznym poparciu dla ich kandydata na prezydenta RP Jerzego Szmajdzińkiego. Poinformował także o uruchomieniu strony internetowej kandydata.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sojusz Lewicy Demokratycznej na sobotniej konferencji prasowej mówił o społecznym poparciu dla ich kandydata na prezydenta RP Jerzego Szmajdzińkiego. Poinformował także o uruchomieniu strony internetowej kandydata. *

Szmajdziński "nie jest kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a kandydatem szerokiego porozumienia" - podkreślił na sobotniej konferencji prasowej lider SLD Grzegorz Napieralski. Dodał, że partia chce, by wokół idei "budowania prezydentury" gromadzili się ludzie, organizacje, środowiska, stowarzyszenia i partie polityczne.

Przekonywał, że Szmajdziński będzie lepszym prezydentem niż pozostali, gdyż jego decyzje będą niezależne od decyzji partyjnych, a będzie on się "kierował interesem obywateli i Polski".

Poseł SLD Jolanta Szymanek-Deresz poinformowała, że już obecnie kandydata Sojuszu popiera kilkadziesiąt organizacji, stowarzyszeń, fundacji i partii. Trwają rozmowy z innymi ugrupowaniami w tej sprawie.

"Istotą prezydentury lewicowej musi być porozumienie społeczne, prezydent powinien być rzecznikiem interesu obywateli i stać na straży ich praw, wolności, godności, neutralności światopoglądowej państwa i autorytetu Rzeczpospolitej" - mówił Szmajdziński.

Jego zdaniem, "walka na górze" nie skończy się, jeżeli wybory wygra jeden z kandydatów prawicowych (PO, PiS - PAP). Dodał, że społeczne poparcie świadczy o tym, że SLD odzyskuje zaufanie i może przerwać te wyniszczający kraj konflikt.

Szmajdziński zaprezentował swoją stronę internetową (www.szmajdzinski.pl), która została uruchomiona w sobotę. "Na tej stronie można się o mnie dowiedzieć wszystkiego, co jest związane z moim życiem w przeszłości i obecnie. Z moimi poglądami, które wyrażałem w różnych artykułach prasowych. Będę też na bieżąco komentował wydarzenia" - zapewnił wicemarszałek Sejmu.(PAP)

awy/ jbr/

Tagi: sld, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz