Notowania

wybory samorządowe 2010
19.09.2010 15:38

SLD poprze Majchrowskiego na prezydenta Krakowa?

Posłanka Joanna Senyszyn stawia jednak konkretne warunki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

SLD poprze kandydaturę Jacka Majchrowskiego na prezydenta Krakowa, jeżeli uzyska stanowisko wiceprezydenta i pełnomocnika ds. równego statusu kobiet i mężczyzn - powiedziała europosłanka Joanna Senyszyn.

ZOBACZ TAKŻE:
SLD ma czterech kandydatów na prezydenta Krakowa
Krakowskie SLD nie podjęło jeszcze decyzji, kogo poprze w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Krakowa. Rozważa możliwość poparcia kandydatury dotychczasowego prezydenta Jacka Majchrowskiego lub wystawienia własnych kandydatów: Joanny Senyszyn czy Bogdana Podgórskiego.

- _ Jeżeli pan Jacek Majchrowski zaproponuje nam stanowisko wiceprezydenta i pełnomocnika do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn, to z wielką przyjemnością my go poprzemy. Niejeden raz już go kiedyś popieraliśmy _ - powiedziała Senyszyn.

O tym, że rozważane są trzy kandydatury na prezydenta Krakowa, mówił wczoraj szef krakowskiego SLD Grzegorz Gondek. Według niego, warunkiem wyboru konkretnego kandydata SLD na prezydenta Krakowa będzie zaakceptowanie przez tę osobę programu SLD _ Wielki Kraków _.

Gondek nie podał, jakie warunki stawiane są kandydatom. - _ Nazwisko kandydata, któremu udzielimy poparcia, będzie znane pod koniec września _ - zadeklarował jedynie.

Senyszyn nie odpowiedziała jednoznacznie na pytanie, czy chciałaby być prezydentem Krakowa. - _ Bycie prezydentem takiego miasta to wielki zaszczyt i realna władza. Ja skoncentrowałabym się na budownictwie komunalnym _ - powiedziała.

Europosłanka przykuła się w niedzielę na krakowskim Rynku na łańcuchu do psiej budy w proteście przeciwko złemu traktowaniu psów. Jak wyjaśniła, przykucie się do budy to dość radykalny sposób, ale _ żyjemy w takich czasach, że trzeba poruszyć obywatelami i dostosować środki wyrazu do okoliczności _.

Tagi: wybory samorządowe 2010, sld, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz