Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD: rozpoczynamy rozliczanie pracy wicepremier Bieńkowskiej

0
Podziel się:

#
dochodzi komentarz resortu infrastruktury i rozwoju

bEDuCrWt

# dochodzi komentarz resortu infrastruktury i rozwoju

#

28.11. Warszawa (PAP) - SLD rozpoczyna "rozliczanie" pracy wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej; zegar ruszył - poinformował w czwartek rzecznik partii Dariusz Joński.

bEDuCrWv

"Do środy Elżbieta Bieńkowska tylko i wyłącznie wydawała pieniądze, od czwartku nie tylko wydaje unijne pieniądze, ale również odpowiada za drogi, kolej, lotniska. Rozpoczynamy rozliczanie (pracy) minister Bieńkowskiej. Zegar ruszył" - powiedział Joński na konferencji prasowej w Sejmie.

Bieńkowska do niedawna była ministrem rozwoju regionalnego, w środę prezydent Bronisław Komorowski powołał ją na stanowisko wicepremiera, ministra infrastruktury i rozwoju (MIR).

Joński na konferencji prasowej zauważył, że "z 5 miliardów euro na kolej wydatkowano tylko 700 milionów euro - czyli 15 proc. pieniędzy, które były przeznaczone w tej perspektywie (finansowej) na modernizację polskich kolei". "To jest porażka polskiego rządu i Platformy, w tym minister Bieńkowskiej, która za to odpowiadała. Możemy stracić te pieniądze bezpowrotnie, nie ma projektów na remont kolei" - podkreślił rzecznik Sojuszu.

Europoseł SLD Bogusław Liberadzki pytał Bieńkowską, czy ma wizję tego, w jaki sposób rząd będzie prowadził regionalną politykę transportową. "Dotyczy to ludzi najgorzej sytuowanych finansowo, musi być oferta częstotliwości obsługi (transportowej), tak żeby można było dojechać do pracy, do szkoły i żeby ludzi było stać na zapłacenie ceny za bilet" - zaznaczył.

bEDuCrWB

Liberadzki pytał też Bieńkowską o plany inwestycyjne związane z nową perspektywą finansową oraz o to, jaki jej zdaniem ma być model transportu kolejowego w Polsce.

"Mamy paradoksalną sytuację, 5 miliardów euro sobie leży, a zdecydowano, że 2-3 tysiące km linii kolejowych zostanie zamkniętych. Dlaczego? Bo nie ma środków na finansowanie ich modernizacji (...). Efektem tego jest coraz gorsza infrastruktura kolejowa oraz spadający udział transportu kolejowego w rynku transportowym" - wskazał europoseł.

MIR w reakcji na konferencję SLD napisało na Twitterze: "Panie pośle Joński, projekty realizujemy i rozliczamy do końca 2015r.!! Nauczcie się w końcu!". Zamieszczono także odpowiedź na pytanie Liberadzkiego: "Panie pośle, po konkrety odsyłamy do projektów programów operacyjnych, ich konsultacje już się kończą". (PAP)

mrr/ wni/ par/ as/

bEDuCrWW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)