Notowania

wiadomości
09.08.2011 17:27

SLD: w sierpniu inauguracja kampanii, billboardy i spoty we wrześniu

W drugiej połowie sierpnia SLD zainauguruje kampanię wyborczą konwencją programową. Sojusz chce też przedstawić liderów swoich list oraz zaprezentować kilka odsłon programowych, poświęconych m.in. wojsku i edukacji. Billboardy i spoty będą, ale we wrześniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W drugiej połowie sierpnia SLD zainauguruje kampanię wyborczą konwencją programową. Sojusz chce też przedstawić liderów swoich list oraz zaprezentować kilka odsłon programowych, poświęconych m.in. wojsku i edukacji. Billboardy i spoty będą, ale we wrześniu. *

W części kampanii adresowanej do ludzi młodych Sojusz stawia na internet - na Facebooku uruchomił już interaktywną aplikację, w ramach której - odpowiadając na osiem pytań - można sprawdzić, do której z partii jest nam najbliżej.

Internetowych ciekawostek będzie więcej - zapowiada szef sztabu wyborczego SLD Stanisław Wziątek.

"Na drugą połowę sierpnia planujemy inaugurację naszej kampanii - to będzie konwencja programowa, w ramach której przedstawimy całościowy materiał programowy, obejmujący wszystkie sektory. Zaprezentujemy też nasze hasło" - poinformował PAP Wziątek.

Również w sierpniu Sojusz chce szerzej omówić poszczególne części swojego programu. "Mamy przygotowany jeden program obejmujący programy sektorowe. Każdy z tych programów sektorowych będzie pojedynczo prezentowany, część z takich prezentacji już się odbyła. Najbliższa prezentacja odbędzie się w niedzielę w Warszawie, przedstawię analizę sytuacji w polskich siłach zbrojnych, w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz propozycje zmian" - powiedział Wziątek, który kieruje sejmową komisją obrony narodowej.

Pytany o billboardy i spoty Wziątek odpowiada, że będą ale "w bardzo niewielkiej ilości". Mają pojawić się we wrześniu. Wziątek nie chciał zdradzić, kto będzie na billboardach, powiedział jedynie, że będą one miały "charakter wizerunkowy".

Sojusz będzie przedstawiał w kampanii liderów poszczególnych list. Szef partii Grzegorz Napieralski otworzy listę Sojuszu w Szczecinie, liderem stołecznej listy Sojuszu będzie Ryszard Kalisz, a w okręgu podwarszawskim Katarzyna Piekarska.

Jedynką w Krakowie będzie rzecznik SLD Tomasz Kalita, w Gdańsku - wicedyrektor tamtejszego Teatru Miejskiego Miniatura Krzysztof Andruszkiewicz, a w Gdyni - Leszek Miller.

Z list SLD wystartują także na dalszych miejscach m.in. w Wałbrzychu b. sekretarz generalny Sojuszu Marek Dyduch, w Legnicy Małgorzata Szmajdzińska, wdowa po wicemarszałku Sejmu Jerzym Szmajdzińskim.

W wyborach do Senatu SLD poprze wielu kandydatów niezależnych, w tym: obecnego senatora niez. Włodzimierza Cimoszewicza (Białystok), byłego lidera SdPl Marka Borowskiego (Warszawa), posłankę Socjaldemokracji Izabellę Sierakowską (Lublin), posła niezrzeszonego Andrzeja Celińskiego (Warszawa).(PAP)

laz/ la/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz