Notowania

napieralski
09.06.2011 13:20

SLD żąda informacji o stanie rolnictwa

Wniosek partii jest związany z ze stratami polskich producentów, które powstały po wybuchu w Niemczech epidemii wywołanej bakterią E.coli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

SLD chce, by na kolejnym, zaplanowanym na koniec czerwca, posiedzeniu Sejmu rząd przedstawił informację na temat sytuacji w rolnictwie, m.in. w związku ze stratami polskich producentów, powstałymi w wyniku paniki wywołanej bakterią E.coli.

Klub Sojuszu ma zamiar jeszcze dziś złożyć w Sejmie wniosek w tej sprawie. Politycy SLD zorganizowali śniadanie dla prasy, na którym częstowali polskimi warzywami i owocami. Jak mówił dziennikarzom szef Sojuszu Grzegorz Napieralski, chciał w ten sposób, za pośrednictwem mediów, _ zachęcić wszystkich Polaków do tego, aby nie bali się polskich warzyw, aby można je było w spokoju kupować i spożywać _. _ Polskie warzywa i owoce naprawdę są zdrowe, dorodne i nie ma się czego obawiać _ - przekonywał lider SLD.

Zaapelował też do premiera Donalda Tuska, by _ nie bał się i docenił polską truskawkę _.
_ - Polska truskawka jest lepsza, smaczniejsza, a przede wszystkim jest nasza _ - zaznaczył. Premier podczas wizyty w Chorwacji na początku maja, próbując tamtejszych truskawek, ocenił, że są one _ lepsze niż nasze _. Później tłumaczył, że chodziło mu o to, że były lepsze niż nasze _ o tej porze roku _.

Napieralski przekonywał również, że sytuacja na wsi jest obecnie _ bardzo trudna i skomplikowana _ nie tylko w związku z bakterią EHEC, ale też debatą o przyszłości unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Dlatego też klub Sojuszu chce, by na kolejnym posiedzeniu Sejmu rząd przedstawił informację w tej sprawie.

Jak napisano we wniosku Sojuszu, _ sytuacja w wielu gałęziach produkcji w Polsce, która jest jednym z największych eksporterów żywności w Europie, jest dramatyczna _. Złożyły się na to - zdaniem jego autorów - _ panika wokół bakterii EHEC i skutki zakazu importu warzyw z UE wprowadzonego przez Rosję _. Do trudnej sytuacji polskich sadowników z kolei przyczyniły się wiosenne przymrozki - podkreślono we wniosku.

Zdaniem SLD, polscy rolnicy borykają się również z problemami w zakresie dopłat bezpośrednich. - _ Mamy tu do czynienia z nierównym traktowaniem wszystkich polskich rolników w stosunku do rolników z tzw. starej Unii. Istnieje potrzeba jednoznacznej deklaracji rządu, czy realizując przewodnictwo w Unii Europejskiej sprawy polskiego rolnictwa potraktuje jako wiodący priorytet _ - napisano we wniosku Sojuszu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t131970.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sld;chce;wyrownania;doplat;do;rolnictwa,9,0,829449.html) SLD chce wyrównania dopłat do rolnictwa Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski zapewniał, że jego partia ma dobry program dla polskiej wsi. Zapewnił, że jest zwolennikiem wysokich emerytur dla rolników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t131969.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sojusz;sprzedaje;siedzibe;bezskutecznie,189,0,842173.html) Sojusz sprzedaje siedzibę. Bezskutecznie To długi proces, chcemy wybrać najlepszą ofertę, tłumaczy przewodniczący partii Grzegorz Napieralski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t131974.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;tworzy;listy;biedron;gardias;oleksy,52,0,832820.html) SLD tworzy listy. Biedroń, Gardias, Oleksy? Grzegorz Napieralski w wyborach do Sejmu wystartuje ze Szczecina. Katarzyna Piekarska i Ryszard Kalisz z Warszawy.
Tagi: napieralski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz