Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD zaprasza ministra finansów na posiedzenie klubu

0
Podziel się:

SLD zaprosił ministra finansów Mateusza Szczurka na posiedzenie swojego
klubu poselskiego - poinformował we wtorek rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. Posłowie SLD chcą
poznać opinie szefa resortu finansów m.in. na temat OFE oraz strategii ratowania finansów
publicznych.

SLD zaprosił ministra finansów Mateusza Szczurka na posiedzenie swojego klubu poselskiego - poinformował we wtorek rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. Posłowie SLD chcą poznać opinie szefa resortu finansów m.in. na temat OFE oraz strategii ratowania finansów publicznych.

"Dziś wysłaliśmy oficjalne zaproszenie do nowego ministra finansów Mateusza Szczurka; chcemy go zaprosić na posiedzenie klubu, które zorganizowalibyśmy na najbliższym posiedzeniu Sejmu" - powiedział Joński na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak zaznaczył, posłowie SLD chcieliby dowiedzieć się od szefa resortu finansów, m.in. jak wyglądają założenia jego strategii ratowania finansów publicznych, jaką ma opinię na temat OFE, a także, co myśli o przekazaniu dodatkowych pieniędzy z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem.

"Kilka dni temu w Sejmie odbyła się chyba najważniejsza w tej kadencji debata dotycząca OFE i w tej debacie pana ministra niestety zabrakło; nie było go na posiedzeniu Sejmu, nie było go na posiedzeniu komisji, a wszyscy oczekiwali, że w tej sprawie wypowie się jasno i klarownie" - powiedział Joński.

Zaznaczył, że na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu posłowie będą debatować m.in. nad projektem budżetu na rok 2014. "Chcielibyśmy, aby pan minister znalazł czas i odpowiedział na wiele pytań, które mamy przygotowane" - powiedział Joński.

Członek zarządu krajowego Sojuszu Wojciech Szewko zaznaczył, że SLD nie chce determinować tego, o czym minister finansów chciałby mówić na posiedzeniu klubu Sojuszu. "Chcielibyśmy w ogóle poznać jego poglądy dotyczące gospodarki, finansów, fiskalizacji, wzrostu gospodarczego. Chcemy również sprawdzić, czy ten minister finansów potrafi bardziej rozmawiać z opozycją i jej słuchać niż jego poprzednik" - powiedział Szewko.

Wyraził nadzieję, że szef Ministerstwa Finansów znajdzie czas na dialog z klubem SLD, "choć opozycyjnym, to jednak, jak się okazuje, istotnym w arytmetyce sejmowej". (PAP)

(Planujemy kontynuację tematu)

mzk/ eaw/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)