Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD zaprasza młodych na pochód pierwszomajowy

0
Podziel się:

Lider SLD Leszek Miller zaapelował o liczny udział młodych ludzi w pierwszomajowym pochodzie z okazji Święta Pracy.

SLD zaprasza młodych na pochód pierwszomajowy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESTXdDp

Piknik rodzinny i koncert DJ Adamusa to atrakcje, którymi Sojusz Lewicy Demokratycznej zachęca do udziału w pochodzie pierwszomajowym.

Lider SLD Leszek Miller zaapelował o liczny udział młodych ludzi w pierwszomajowym pochodzie z okazji Święta Pracy, który w tym roku ma przejść pod hasłami: G_ odna płaca, godna praca, godna emerytura _. Specjalną atrakcją dla młodych ma być występ DJ Adamusa.

Miller przypomniał na wtorkowej konferencji prasowej, że 1 maja Sojusz wraz z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych organizuje w Warszawie pochód, który ruszy o godz. 11 sprzed siedziby OPZZ przy ul. Kopernika, a następnie przejdzie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Książęcą i zakończy się w parku przy ul. Rozbrat. Tam odbędzie się _ europejski _ piknik rodzinny.

bESTXdDr

_ - Zapraszamy wszystkich warszawiaków, także osoby, które przyjadą z całego naszego kraju. Chcemy, żeby to było święto powagi, gdzie będziemy upominać się o prawa pracownicze, ale także święto radości. Pamiętajmy, że 1 maja to też kolejna rocznica wejścia Polski do UE i ten ważny fakt w naszej historii musi być również odpowiednio zaznaczony _ - podkreślił lider SLD. Specjalną atrakcją dla młodych ma być występ DJ Adamusa.

Piotr Spychalski z Komisji Młodych OPZZ ocenił, że sytuacja osób młodych tak w Polsce, jak i w całej UE jest zła. _ - Umowy śmieciowe, fałszywe samozatrudnienie - to dotyczy przede wszystkim osób młodych, dlatego idziemy także w ich imieniu. Zapraszamy zatem wszystkie osoby młode, aby zaprotestowały tego dnia razem z nami. To od nas zależy, czy sytuacja osób młodych na rynku pracy w Polsce będzie lepsza _ - zaznaczył Spychalski.

W tym roku pochód pierwszomajowy przejdzie pod hasłami: _ Godna praca, godna płaca, godna emerytura _. Według rzecznika Sojuszu Dariusza Jońskiego organizatorzy liczą, że weźmie w nim udział około 15 tys. osób.

bESTXdDS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)