Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD zaprezentował Obywatelski Ruch Poparcia dla Napieralskiego

0
Podziel się

Ok. tysiąc e-wolontariuszy oraz kilkadziesiąt osób, reprezentujących różne
środowiska, m.in. b. prezydent Aleksander Kwaśniewski i Alicja Tysiąc, wchodzi w skład
Obywatelskiego Ruchu Poparcia dla kandydata SLD na prezydenta Grzegorza Napieralskiego.

bEiRxOGd

Ok. tysiąc e-wolontariuszy oraz kilkadziesiąt osób, reprezentujących różne środowiska, m.in. b. prezydent Aleksander Kwaśniewski i Alicja Tysiąc, wchodzi w skład Obywatelskiego Ruchu Poparcia dla kandydata SLD na prezydenta Grzegorza Napieralskiego.

Napieralski powiedział podczas prezentacji Ruchu w poniedziałek w Warszawie, że to "nowa, otwarta dla wszystkich formuła", do której może się przyłączyć każdy.

"To jest nasz autorski pomysł innej formuły, formuły otwarcia się tak naprawdę nie tylko na osoby znane, ale właśnie na ludzi, którzy chcieliby pracować w tej kampanii wyborczej. I ci ludzie się zgłosili - to jest wielki sukces" - mówił szef SLD. Dodał, że wszystkich serdecznie zaprasza i "każda osoba, która chce pomóc w tej kampanii wyborczej, jest bardzo mile widziana".

bEiRxOGf

Jak zapowiedział, w ramach Ruchu ma odbyć się 16 spotkań, podczas których jego członkowie będą mogli "spotkać się, porozmawiać i wymienić doświadczeniami".

"Zastanawialiśmy się, jak poszukać osób, które wspierałyby idee, które prezentował Jerzy (Szmajdziński) i które prezentuję dziś ja. Chcieliśmy, aby ta kampania skupiła ludzi, którzy bardzo pozytywnie myślą o Polsce, ale myślą przede wszystkim o przyszłości" - tłumaczył kandydat SLD na prezydenta.

Według Napieralskiego, to ważne, że osoby zgłaszające się, by poprzeć jego kandydaturę, reprezentują różne środowiska. "To samorządowcy, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, to znakomici wykładowcy, ale to również środowiska intelektualne (...), jak również bardzo wiele młodych osób, nowych osób, które do tej pory z polityką w ogóle nie były związane" - podkreślił.

Rzecznik SLD Tomasz Kalita tłumaczył podczas prezentacji, że Obywatelski Komitet Poparcia stworzony, by poprzeć kandydaturę Napieralskiego, oparty jest na dwóch grupach. "Pierwsza - blisko tysiąc e-wolotariuszy, którzy zgłosili się, by poprzeć Napieralskiego w sieci, na portalach społecznościowych" - powiedział.

bEiRxOGl

Druga grupa to - jak mówił rzecznik SLD - kilkadziesiąt osób reprezentujących środowiska naukowe, akademickie, ekonomiczne i prawnicze. "Są również z nami osoby, które wcześniej znalazły się w ruchu poparcia Jerzego Szmajdzińskiego" - zaznaczył.

"Prawie cała lewica, środowiska społeczne, organizacje społeczne, partie polityczne, związki zawodowe - jest z nami" - stwierdził Kalita.

W Ruchu znaleźli się równię m.in. b. marszałek Senatu Longin Pastusiak i Paweł Deresz - mąż posłanki SLD Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Pastusiak pytany o cel Ruchu, powiedział dziennikarzom: "Przede wszystkim chodzi o to, żeby grupa wywodząca się z bardzo różnych środowisk, różnych pokoleń, różnych zawodów, zademonstrowała swoje poparcie dla kandydatury Napieralskiego". Paweł Deresz ocenił, że Ruch z pewnością przysporzy poparcia społecznego kandydatowi SLD na prezydenta.(PAP)

bEiRxOGm

sdd/ mok/ jbr/

bEiRxOGG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)