Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD zastanawia się, czy sprzedać warszawską siedzibę partii

0
Podziel się

SLD rozważa sprzedaż całości lub części warszawskiej siedziby przy ulicy
Rozbrat. Uchwałę, która upoważniła sekretarza generalnego i skarbnika partii do przeprowadzenia
analizy finansowej w tej sprawie, podjął pod koniec lipca Zarząd Sojuszu.

bEioqPqZ

SLD rozważa sprzedaż całości lub części warszawskiej siedziby przy ulicy Rozbrat. Uchwałę, która upoważniła sekretarza generalnego i skarbnika partii do przeprowadzenia analizy finansowej w tej sprawie, podjął pod koniec lipca Zarząd Sojuszu.

Obecnie przy ulicy Rozbrat do SLD należy m.in. budynek, gdzie obraduje Rada Krajowa partii, mieszczą się gabinety: szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego i sekretarza generalnego Marka Nawrota. Tam również swe siedziby mają: młodzieżówka SLD - Federacja Młodych Socjaldemokratów i Rada Mazowiecka partii. W skład majątku Sojuszu wchodzi też stojący obok siedziby stary, od lat nieremontowany hotel, w którym czasami nocują działacze Sojuszu spoza Warszawy.

Pod koniec lipca Zarząd SLD w specjalnej uchwale zobowiązał Nawrota i skarbnika partii Edwarda Kuczerę do rozpoczęcia procesu sprzedaży całości lub tylko części hotelowej budynków na Rozbrat. Chodzi m.in. o wycenę obu nieruchomości i przeprowadzenie analizy, czy sprzedaż jest w ogóle opłacalna. Zgodnie z uchwałą Zarządu, Sojusz ma również zamieścić wkrótce w mediach ogłoszenie o wystawieniu siedziby na sprzedaż.

bEioqPrb

Jak tłumaczy w rozmowie z PAP rzecznik SLD Tomasz Kalita, stara siedziba partii jest - w opinii wielu jego działaczy - mało funkcjonalna, stąd decyzja o ewentualnej sprzedaży. "Zdaniem wielu naszych działaczy, budynek przy ulicy Rozbrat może być mało funkcjonalny w dzisiejszych czasach. Czekają nas też kolejne kampanie wyborcze i związane z tym wydatki, cały czas spłacamy też kredyty zaciągnięte przy okazji wcześniejszych kampanii wyborczych" - zaznaczył Kalita.

Rzecznik Sojuszu nie wykluczył przy tym, że środki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości przy Rozbrat mogłyby zostać też przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z jesiennymi wyborami samorządowymi.

W SLD, na prośbę Nawrota, rozpoczęły się też konsultacje na temat tego, co zrobić z siedzibą partii. W najbliższych dniach w tej sprawie mają wypowiedzieć się zarządy struktur wojewódzkich Sojuszu.

Szefowa mazowieckiego SLD Katarzyna Piekarska powiedziała w czwartek PAP, że większość jej działaczy skłania się ku sprzedaży jedynie części hotelowej. Lider Sojuszu na Podkarpaciu Tomasz Kamiński z kolei poinformował, że jego struktura ma czas do piątku na wyrażenie opinii w tej sprawie.

bEioqPrh

O możliwości sprzedaży siedziby Sojuszu napisała też czwartkowa "Polska. The Times".(PAP)

mkr/ mok/ jra/

bEioqPrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)