Notowania

klubowa
03.12.2010 16:56

Śledzińska-Katarasińska nowym rzecznikiem dyscypliny klubowej PO

Iwona Śledzińska-Katarasińska została nowym rzecznikiem dyscypliny klubowej Platformy Obywatelskiej - poinformował w piątek PAP rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Iwona Śledzińska-Katarasińska została nowym rzecznikiem dyscypliny klubowej Platformy Obywatelskiej - poinformował w piątek PAP rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz. *

"Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz powołał w piątek posłankę Śledzińską-Katarasińską na funkcję rzecznika klubowej dyscypliny" - powiedział Tyszkiewicz. Jak dodał, prezydium klubu PO uważa, że ogromne doświadczenie posłanki wpłynie pozytywnie na mobilizację posłów PO.

Wiceszef klubu PO Waldy Dzikowski powiedział PAP, że władze klubu Platformy będą wyjaśniać przyczyny nieobecności części posłów PO na piątkowych głosowaniach w Sejmie. PO chciała zawiesić subwencjonowanie partii politycznych z budżetu państwa, ale przegrała głosowania w tej sprawie.

W pierwszej kolejności posłowie odrzucili poprawkę do nowelizacji ustawy o partiach politycznych klubu Polska Jest Najważniejsza, która zawieszała subwencje dla partii w 2011 roku. Głosowało za nią 211 posłów, 216 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Tę poprawkę poparło 186 posłów PO. 16 przedstawicieli Platformy nie głosowało, w tym minister skarbu Aleksander Grad, Paweł Olszewski, Jarosław Urbaniak i Hanna Zdanowska (kandydatka PO na prezydenta Łodzi).

Stanowisko rzecznika dyscypliny było nieobsadzone od momentu wyboru nowego prezydium klubu PO. (PAP)

mrr/ ju/ jbr/

Tagi: klubowa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz