Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śledztwo przeciw Brudzińskiemu umorzone

0
Podziel się:

- Nie mogło być innej decyzji. Zarzucane mi czyny nie miały miejsca - skomentował tę wiadomość poseł PiS.

Śledztwo przeciw Brudzińskiemu umorzone
(PAP/Stach Leszczyński)

_ - Nie mogło być innej decyzji. Zarzucane mi czyny nie miały miejsca _ - skomentował tę wiadomość Brudziński.

Śledztwo wobec posła PiS Joachima Brudzińskiego w sprawie znieważenia przez niego warszawskiego strażnika miejskiego umorzono - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska._ - Postępowanie, które prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ, zostało umorzone 30 czerwca z powodu braku znamion przestępstwa _ - dodała Lewandowska.

_ - Cały czas toczy się proceduralny spór między moimi przedstawicielami prawnymi a obecnym komendantem straży miejskiej, który odmawia podania adresu, na który miał być skierowany pozew przeciwko niemu o naruszenie moich dóbr osobistych _ - powiedział poseł Brudziński.

_ - W sposób oczywisty od początku było wiadomo, że chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby mnie zdezawuować w oczach opinii publicznej. Takie zdarzenie nie miało miejsca. Informacja pojawiła się po tym, jak udało się sejmowej komisji gospodarki przeforsować wniosek o nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego gazoportowi w Świnoujściu. To jest styl prowadzenia brudnej walki z przeciwnikiem politycznym _ - ocenił Brudziński.

Stołeczne prokuratury rejonowe wszczęły kilka postępowań po wydarzeniach w rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia i w kilku następnych dniach.

Postępowanie wobec Brudzińskiego dotyczyło znieważenia pod Pałacem Prezydenckim strażnika miejskiego poprzez użycie wobec niego _ słowa powszechnie uznawanego za obelżywe _. Zawiadomienie złożył komendant Straży Miejskiej. Brudziński zaprzeczał, by zwracał się do któregokolwiek z funkcjonariuszy w obraźliwych słowach i zapowiadał złożenie pozwu do sądu przeciwko komendantowi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t131990.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawa;brudzinskiego;do;prokuratury,14,0,813070.html) Sprawa Brudzińskiego do prokuratury Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna przekazał do prokuratury skargę na posła Joachima Brudzińskiego, który według straży miejskiej znieważył jednego z funkcjonariuszy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t149124.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/duren;za;prezydenta;w;trybunale,252,0,866812.html) "Dureń za prezydenta" w Trybunale Trybunał Konstytucyjny rozpatruje dziś czy karanie za publiczne znieważenie prezydenta jest zgodne z ustawą zasadniczą i Europejską Konwencją Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t132098.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/brudzinski;wszystkie;afery;z;ludzmi;z;po;beda;rozliczone,91,0,842075.html) Brudziński: Wszystkie afery z ludźmi z PO będą rozliczone Stan demokracji po czterech latach rządów PO jest dużo gorszy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)