Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śledztwo przeciw Brudzińskiemu umorzone

0
Podziel się

- Nie mogło być innej decyzji. Zarzucane mi czyny nie miały miejsca - skomentował tę wiadomość poseł PiS.

Śledztwo przeciw Brudzińskiemu umorzone
(PAP/Stach Leszczyński)
bCYzLsOJ

_ - Nie mogło być innej decyzji. Zarzucane mi czyny nie miały miejsca _ - skomentował tę wiadomość Brudziński.

Śledztwo wobec posła PiS Joachima Brudzińskiego w sprawie znieważenia przez niego warszawskiego strażnika miejskiego umorzono - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska._ - Postępowanie, które prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ, zostało umorzone 30 czerwca z powodu braku znamion przestępstwa _ - dodała Lewandowska.

_ - Cały czas toczy się proceduralny spór między moimi przedstawicielami prawnymi a obecnym komendantem straży miejskiej, który odmawia podania adresu, na który miał być skierowany pozew przeciwko niemu o naruszenie moich dóbr osobistych _ - powiedział poseł Brudziński.

_ - W sposób oczywisty od początku było wiadomo, że chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby mnie zdezawuować w oczach opinii publicznej. Takie zdarzenie nie miało miejsca. Informacja pojawiła się po tym, jak udało się sejmowej komisji gospodarki przeforsować wniosek o nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego gazoportowi w Świnoujściu. To jest styl prowadzenia brudnej walki z przeciwnikiem politycznym _ - ocenił Brudziński.

bCYzLsOL

Stołeczne prokuratury rejonowe wszczęły kilka postępowań po wydarzeniach w rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia i w kilku następnych dniach.

Postępowanie wobec Brudzińskiego dotyczyło znieważenia pod Pałacem Prezydenckim strażnika miejskiego poprzez użycie wobec niego _ słowa powszechnie uznawanego za obelżywe _. Zawiadomienie złożył komendant Straży Miejskiej. Brudziński zaprzeczał, by zwracał się do któregokolwiek z funkcjonariuszy w obraźliwych słowach i zapowiadał złożenie pozwu do sądu przeciwko komendantowi.

bCYzLsPm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)