Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śledztwo ws. Centrum Usług Logistycznych Policji na wstępnym etapie

0
Podziel się:

Prowadzone w warszawskiej prokuraturze okręgowej śledztwo dotyczące
niegospodarności w Centrum Usług Logistycznych Policji jest na wstępnym etapie, nikt nie usłyszał
dotąd zarzutów - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy tej prokuratury Dariusz Ślepokura.

Prowadzone w warszawskiej prokuraturze okręgowej śledztwo dotyczące niegospodarności w Centrum Usług Logistycznych Policji jest na wstępnym etapie, nikt nie usłyszał dotąd zarzutów - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy tej prokuratury Dariusz Ślepokura.

"Postępowanie jest na razie prowadzone w sprawie, nikt nie usłyszał zarzutów" - dodał prokurator. Śledztwo zostało powierzone do prowadzenia pod nadzorem prokuratury policyjnemu biuru spraw wewnętrznych.

Zawiadomienie dotyczące CUL złożył komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński; do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło na początku czerwca. Śledztwo wszczęto na początku lipca. Sprawa dotyczy niegospodarności, w wyniku której powstała szkoda w wielkich rozmiarach - w wysokości 14,2 mln zł. Przestępstwo takie jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

"Postępowanie obejmuje lata 2011-2013. Komendant główny policji zarzucił ówczesnemu dyrektorowi Centrum podejmowanie decyzji niezgodnych z zasadami racjonalnej gospodarki i rachunku ekonomicznego oraz niedążenie do pełnego wykorzystania potencjału posiadanego przez CUL" - zaznaczył prok. Ślepokura.

W środę zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Wojciech Olbryś zapewnił posłów z sejmowej komisji spraw wewnętrznych, że Centrum Usług Logistycznych nie zostanie zlikwidowane. Olbryś, który sprawuje nadzór nad CUL, przedstawił program naprawczy, który zakłada m.in. spłacenie części kredytu bankowego oraz pozyskanie nowego, co ma pozwolić na uzyskanie płynności finansowej. Rozszerzona ma być także działalność remontowo-inwestycyjna Centrum.

W 2012 roku w Centrum przeprowadzono trzy postępowania kontrolne. W maju media donosiły, że przeprowadzony przez KGP audyt wykazał liczne nieprawidłowości i nieudolność kierownictwa. Chodzi m.in. o przyjęcie błędnych założeń podczas planowania budżetu - niedoszacowanie kosztów stałych, np. zużycia materiałów i energii, i przeszacowanie przychodów stacji naprawy pojazdów.

Na początku czerwca na stanowisko dyrektora Centrum Usług Logistycznych Policji powołany został Tomasz Kowalczyk. Zastąpił on odwołanego Jana Chojnowskiego.

Centrum, które zatrudnia ok. 600 osób, stanowi logistyczne i techniczne wsparcie dla działań policji. W Centrum znajduje się nie tylko baza szkoleniowo-wypoczynkowa, ale również m.in.: naprawa policyjnych środków transportu wraz z kompleksową obsługą techniczną. (PAP)

mja/ abr/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)