Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śledztwo ws. finansowania kampanii Palikota przedłużone

0
Podziel się

Śledztwo w sprawie finansowania w 2005 r. kampanii wyborczej PO do parlamentu
w okręgu lubelskim i jej lidera Janusza Palikota przedłużone zostało do końca kwietnia przyszłego
roku - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata
Chrabąszcz.

bEiHmfDV

*Śledztwo w sprawie finansowania w 2005 r. kampanii wyborczej PO do parlamentu w okręgu lubelskim i jej lidera Janusza Palikota przedłużone zostało do końca kwietnia przyszłego roku - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. *

Rzeczniczka wyjaśniła, że decyzja ta związana jest z przedłużeniem do końca lutego 2010 r. terminu zakończenia kontroli prowadzonej przez Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie. Kontrolę tę zleciła w lipcu radomska prokuratura.

UKS w Lublinie sprawdza, czy pracujący przy kampanii PO w Lublinie w 2005 roku współpracownik Janusza Palikota, Krzysztof Ł. miał jakieś nieujawnione źródła dochodu podlegające opodatkowaniu.

bEiHmfDX

Według śledczych, Krzysztof Ł. sam wpłacił na kampanię PO dozwolone przez prawo 21 tys. zł, a oprócz tego za pośrednictwem czterech podstawionych osób - 84 tys. zł. "Urząd Kontroli Skarbowej ma zbadać, czy Krzysztof Ł. miał na to własne pieniądze, czy może dostał je od kogoś innego" - powiedziała Chrabąszcz.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu umorzyła w marcu śledztwo w sprawie finansowania kampanii wyborczej lubelskiej PO w 2005 r. W kwietniu, na polecenie Prokuratora Krajowego, wznowiono umorzone wcześniej śledztwo. Miało to związek z kolejnymi medialnymi doniesieniami o domniemanych nieprawidłowościach przy finansowaniu tejże kampanii. (PAP)

ilp/ pz/ woj/

bEiHmfEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)