Notowania

slowacja
11.08.2009 07:40

Słowacja: Odnaleziono ciała ośmiu górników

Pozostałych 12 zaginionych najprawdopodobniej również nie żyje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

Pozostałych 12 zaginionych najprawdopodobniej również nie żyje - powiadomił słowacki minister gospodarki Lubomir Jahnatek.

Minister gospodarki Lubomir Jahnatek wyraził przypuszczenie, że wszyscy górnicy zginęli natychmiast po wybuchu.

To największa katastrofa górnicza w historii Słowacji. Mimo trudnych warunków, panujących na miejscu wypadku, akcja ratunkowa nie została przerwana.

O godzinie 11.00 na nadzwyczajnym posiedzeniu zbiera się słowacki rząd. Premier Robert Fico przekazał kondolencje rodzinom ofiar katastrofy, zapewniając o wsparciu finansowym rządu. Na Słowacji zostanie ogłoszona żałoba narodowa.

Poszukiwania pozostałych zaginionych trwają, lecz ze względu na wysoką temperaturę panującą w okolicy wybuchu, niedobór tlenu i wysokie stężenie dwutlenku węgla jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek przeżył eksplozję - powiedział Jahnatek.

Na miejsce tragedii, około 200 km na północny wschód od Bratysławy, oprócz Jahnatka pojechali również premier Robert Fico i minister spraw wewnętrznych Robert Kalinak.

Do eksplozji doszło około godz. 9.30, w chwili, gdy dwie drużyny górników walczyły z pożarem w starym chodniku górniczym 330 metrów pod ziemią.

Tagi: slowacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz