Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słupsk: 125 tys. zł zadośćuczynienia od miasta za śmiertelny wypadek

0
Podziel się

125 tys. zł zadośćuczynienia ma wypłacić miasto Słupsk (Pomorskie) mężowi i
synom kobiety, która w kwietniu 2008 r. zginęła w wypadku po zmianie organizacji ruchu na ul.
Wojska Polskiego - uznał w czwartek miejscowy sąd okręgowy.

bEiuKhPF

125 tys. zł zadośćuczynienia ma wypłacić miasto Słupsk (Pomorskie) mężowi i synom kobiety, która w kwietniu 2008 r. zginęła w wypadku po zmianie organizacji ruchu na ul. Wojska Polskiego - uznał w czwartek miejscowy sąd okręgowy.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka SO w Słupsku sędzia Danuta Jastrzębska, dwóm synom zmarłej sąd przyznał po 50 tys. zł, wdowcowi 25 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny. Rzecznik słupskiego ratusza Mariusz Smoliński powiedział PAP, że o tym, czy wnosić apelację, miasto zdecyduje po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem orzeczenia.

bEiuKhPH

Od wyroku mogą się też odwołać wnoszący powództwo, którzy domagali się 250 tys. zł zadośćuczynienia.

Do wypadku doszło na drugi dzień po tym, jak znajdująca się w centrum miasta ulica Wojska Polskiego z jednokierunkowej stała się dwukierunkową. Przechodząca przez ulicę kobieta została potrącona przez autobus. Zmarła po czterech dniach w szpitalu.

Według męża i synów kobiety, do śmiertelnego wypadku przyczyniło się złe oznakowanie informujące o zmianie organizacji ruchu na ulicy. Cywilne powództwo przeciwko miastu mężczyźni wnieśli po tym, jak prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. Proces zaczął się w czerwcu ub.r.(PAP)

sibi/ itm/ jbr/

bEiuKhQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)