Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słupsk: Ok. 22 mln zł strat po orkanie Ksawery na Środkowym Wybrzeżu

0
Podziel się

Na ok. 22 mln zł oszacował straty po orkanie Ksawery w pasie Wybrzeża
Środkowego Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie). Dyrektor tej instytucji Tomasz Bobin powiedział we
wtorek PAP, że zniszczenia wałów wydmowych i umocnień biotechnicznych to koszt ok. 8 mln zł.

bErtKjbF

Na ok. 22 mln zł oszacował straty po orkanie Ksawery w pasie Wybrzeża Środkowego Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie). Dyrektor tej instytucji Tomasz Bobin powiedział we wtorek PAP, że zniszczenia wałów wydmowych i umocnień biotechnicznych to koszt ok. 8 mln zł.

Dyrektor dodał, że sztorm o sile 9-10, w porywach dochodzący do 11 stopni w skali Beauforta przewrócił 2280 drzew, wypłukał z plaż ok. 290 tys. m sześć. piasku i uszkodził 23 prowadzące na brzeg zjazdy techniczne.

O sile orkanu może świadczyć fakt, że w Darłowie (Zachodniopomorskie) wyrzucony z morza na falochron został 5-tonowy gwiazdoblok wykorzystywany do ochrony brzegu morskiego.

bErtKjbH

Na mierzei jeziora Kopań koło Darłowa, gdzie prowadzona jest inwestycja umacniania brzegu, wzburzone morze wymyło połowę ustawionych płotków wydmotwórczych.

Dużych zniszczeń Ksawery dokonał w wale wydmowym między Jarosławcem a Łazami (Zachodniopomorskie) oraz na wysokości miejscowości Dźwirzyno i Chłopy (Zachodniopomorskie).

Na niektórych odcinkach wybrzeża nie ma obecnie plaż. Taki problem występuje m.in. na odcinku między Ustką a Rowami (Pomorskie).

Orkan uszkodził również część urządzeń w portach i przystaniach rybackich w Darłowie, Ustce, Rowach i Jarosławcu.

bErtKjbN

Urząd Morski w Słupsku administruje odcinkiem wybrzeża o długości 170 km w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. (PAP)

sibi/ pz/

bErtKjci
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)