Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Służba Więzienna w Łodzi podpisała z IPN umowę o współpracy

0
Podziel się:

Umowę sygnowali dyrektor łódzkiego oddziału IPN Marek Drużka oraz dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi Marek Lipiński.

Służba Więzienna w Łodzi podpisała z IPN umowę o współpracy
(Willeecole/Dreamstime)

Pracownicy naukowi IPN będą prowadzili wykłady dla osób osadzonych w zakładach karnych podlegających Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Łodzi. Porozumienie w tej sprawie podpisano w poniedziałek w łódzkiej siedzibie Instytutu.

Umowę sygnowali dyrektor łódzkiego oddziału IPN Marek Drużka oraz dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi Marek Lipiński.

_ - Podpisanie umowy o współpracy to formalne ukoronowanie pewnej praktyki, która już kilka lat temu rozpoczęła się w zakładzie karnym w Sieradzu. Od tego czasu pracownicy pionu naukowego IPN edukują osoby pozbawione wolności _ - powiedział Lipiński.

Zakład karny w Sieradzu rozpoczął nieformalną współpracę z IPN w 2008 r. Cztery lata później podpisano bezterminowe porozumienie o współpracy, które spotkało się z dużym zainteresowaniem osadzonych.

_ - Do wszystkich zajęć byli bardzo dobrze przygotowani. Zaskoczyła nas ich duża wiedza na temat najnowszej historii Polski. I to nie tylko tej znanej. Do tej pory zwracaliśmy szczególną uwagę na zbrodnię katyńską i funkcjonowanie obozów w sowieckiej Rosji. Były również wykłady poruszające tematy mniej znane w społeczeństwie, takie jak działalność grup młodzieżowych organizacji niepodległościowych z lat 50. _ - wyjaśnił Drużka.

Powodzenie projektu doprowadziło do podpisania umów o współpracy z innymi jednostkami karnymi w: Piotrkowie Trybunalskim, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Teraz do tej grupy dołączyło 12 jednostek podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Łodzi. Podobnie jak w innych zakładach zajęcia dot. najnowszej historii Polski będą się tu odbywały średnio raz na kwartał.

Czytaj więcej o działaniach IPN w Money.pl
IPN i historyczne podsumowanie roku Ekshumacje ofiar komunistycznego terroru to jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych roku - uważa prezes IPN.
Prokuratorzy IPN poszukują śladów zbrodnii Obóz, którego poszukują był jednym z pierwszych miejsc masowych mordów w 1939 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)