Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SMG: KRC: Komorowski - 49 proc., Kaczyński - 29 proc.

0
Podziel się

Z przedstawionego w poniedziałek sondażu SMG/KRC dla TVN24 wynika, że
kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski mógłby liczyć na poparcie 49 proc. badanych, a
kandydat PiS Jarosław Kaczyński na poparcie 29 proc.

bEhikkjp

Z przedstawionego w poniedziałek sondażu SMG/KRC dla TVN24 wynika, że kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski mógłby liczyć na poparcie 49 proc. badanych, a kandydat PiS Jarosław Kaczyński na poparcie 29 proc.

Oznacza to, że w porównaniu z badaniem tego samego ośrodka sprzed tygodnia poparcie dla marszałka Sejmu wzrosło o 4 punkty proc., zaś prezes PiS stracił 5 punktów proc.

W ewentualnej drugiej turze 58 proc. ankietowanych zadeklarowało, że odda głos na Komorowskiego (wzrost o 4 punkty proc.), zaś na Kaczyńskiego - 33 proc. (spadek o 8 punktów proc.).

bEhikkjr

7 proc. respondentów jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje w II turze, 2 proc. tych, którzy mają zamiar głosować w pierwszej turze, nie chce iść do urn dwa tygodnie później.

Wśród pozostałych kandydatów na dalszych miejscach - z poparciem rzędu 3 proc. - znaleźli się: Grzegorz Napieralski (spadek o 2 punkty proc. w porównaniu z badaniem sprzed tygodnia), Andrzej Olechowski (bez zmian) i Andrzej Lepper (wzrost o 2 punkty proc.).

2 proc. ankietowanych deklaruje głosowanie na Waldemara Pawlaka (spadek o 2 punkty proc.). Po 1 proc. respondentów oddałoby głos na Janusza Korwin-Mikkego (spadek o 1 punkt proc.) i Marka Jurka (bez zmian).

Nie podano, jakim poparciem cieszą się kandydatury Bogusława Ziętka i Kornela Morawieckiego. 7 proc. pytanych jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje.

bEhikkjx

Według szacunków SMG/KRC frekwencja w wyborach wyniosłaby 50 proc.

SMG/KRC przeprowadził sondaż metodą telefoniczną w poniedziałek, 17 maja, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1002 dorosłych osób. O wskazanie kandydata poproszono 915 osób.(PAP)

ral/ mok/ mag/

bEhikkjS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)