Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
margaret thatcher
08.04.2013 21:38

Śmierć Margaret Thatcher. Związki zawodowe: To wspaniały dzień

- To wspaniały dzień - powiedział w rozmowie z AFP szef regionalnych struktur związkowych z północno-wschodniej Anglii David Hopper.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dla związków zawodowych górników śmierć byłej premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher nie była smutną wiadomością. - _ To wspaniały dzień _ - powiedział w rozmowie z AFP szef regionalnych struktur związkowych z północno-wschodniej Anglii David Hopper.

_ - Wypiję za to. Jestem zachwycony. To moje 70. urodziny i jeden z najlepszych dni w moim życiu _ - oświadczył Hopper, komentując śmierć Żelaznej Damy.

_ - Thatcher zrobiła więcej złego dla północno-wschodniej (Anglii) niż ktokolwiek inny. Nie chodzi tylko o kopalnie węgla. Ona postanowiła rozbić związki zawodowe. Zniszczyła przemysł i całe nasze wspólnoty _ - ciągnął Hopper w rozmowie z francuską agencją. _ Wielka Brytania importuje teraz rocznie 40 mln ton węgla. To absolutny skandal _ - dodał.

Od 1985 roku pracę w Wielkiej Brytanii straciło blisko 230 tys. górników, a konserwatywny rząd Thatcher zamknął 165 kopalni węgla - przypomina AFP.

_ - Nie poleje się tu wiele łez. Nie sądzę nawet, by wielu ludzi oglądało w telewizji pogrzeb (Thatcher), z pewnością będą oglądali piłkę nożną _ - dodał Hopper.

Czytaj więcej w Money.pl
Margaret Thatcher nie żyje. Poznaj historię Żelaznej Damy Przez 15 lat była liderką Partii Konserwatystów, urząd premiera piastowała przez ponad 11 lat (1979-90), a więc dłużej niż jakikolwiek inny szef rządu XX wieku. Na pytanie, jak się czuje jako kobieta-premier, zwykła odpowiadać: Nie wiem, nigdy nie byłam mężczyzną-premierem.
Jonas o kontrowersjach wokół Thatcher Publicysta Andrzej Jonas uważa, że Margaret Thatcher była wybitnym politykiem.
Tagi: margaret thatcher, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz