Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Smutny wieczór wyborczy w sztabie Ludowców

0
Podziel się

Według sondaży Waldemar Pawlak dostał niespełna 2 proc. głosów.

Smutny wieczór wyborczy w sztabie Ludowców
(PAP/Paweł Supernak)
bDAPBQPp

Według sondaży Waldemar Pawlak dostał niespełna 2 proc. głosów. - _ To jest dla mnie tym bardziej ważne, że tak wielu ludzi w świadomy sposób oddało na mnie swój głos _- mówi kandydat w TVN24 po zakończeniu głosowania.

Pawlak podkreśla, że wybory prezydenckie nie są specjalnością Polskiego Stronnictwa Ludowego i jest zdania, że inni kandydaci podjęli zaproponowaną przez niego formułę dialogu i porozumienia. Lider PSL konsekwentnie unikał odpowiedzi na pytanie o ocenę swojego rezultatu.

Na wieczorze wyborczym kandydata PSL Waldemara Pawlaka zgromadziła się niezbyt liczna reprezentacja działaczy Stronnictwa. Około stu osób czeka;p w siedzibie partii na ogłoszenie wyników wyborów prezydenckich.

bDAPBQPr

W jednej z niewielkich sal na drugim piętrze kamienicy przy ulicy Kopernika w Warszawie zgromadzeni komentowali, że jest niezwykle gorąco. Nie był to jednak wynik atmosfery i podekscytowania, ale efekt nagrzewających kilkudziesięciometrowe pomieszczenie lamp telewizyjnych.

W sali przygotowany został podest, z którego przemawiał lider ludowców Waldemar Pawlak. Scenę udekorowano biało-czerwonymi różami, a także pokaźnym zdjęciem kandydata ludowców.

Wyborcze raporty Money.pl
*Dlaczego Polakom nie chce się głosować? * W maju Brytyjczycy wybierali parlament w zwykły, roboczy czwartek. Do urn poszło 65 proc. wyborców. Na początku tego miesiąca w Czechach przez dwa dni zagłosowało 62,6 proc. uprawnionych. Podobny wynik ) w Polsce jest niemożliwy, bo od lat - niezadowoleni z tego, co dzieje się w kraju – bojkotujemy wszelkie wybory.
*Za pięć lat prezydenta wybierzemy przez internet? * e-głosowanie nie jest problemem technicznym, ani finansowym - podkreślają eksperci. Na początku nowa metoda musiałaby uzupełniać tradycyjną, ale być może już za 3-4 lata, moglibyśmy wypełnić obywatelski obowiązek bez wychodzenia z domu. Potrzebne są: dobra wola polityków i system ) elektronicznych dowodów osobistych.
bDAPBQPx
bDAPBQPS
wybory
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)