Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SOKiK: praktyki PZU Życie naruszają konkurencję

0
Podziel się

Praktyki PZU Życie w zakresie grupowych ubezpieczeń pracowniczych naruszają
konkurencję - uznał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, potwierdzając decyzję UOKiK z
października 2007 r. Spółka może złożyć apelację od wyroku SOKiK w Sądzie Apelacyjnym.

bCYrzZKJ

Praktyki PZU Życie w zakresie grupowych ubezpieczeń pracowniczych naruszają konkurencję - uznał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, potwierdzając decyzję UOKiK z października 2007 r. Spółka może złożyć apelację od wyroku SOKiK w Sądzie Apelacyjnym.

Jak podkreślił Urząd w piątkowym komunikacie, utrzymana została kara - nałożona na przedsiębiorcę - w wysokości 50 mln zł.

"Wyrok sądu dotyczy decyzji z października 2007 roku. Urząd ustalił wówczas, że spółka PZU na Życie (PZU Życie), wykorzystując swoją pozycję na rynku grupowych ubezpieczeń pracowniczych na życie, utrudnia pracodawcom skorzystanie z oferty jej konkurentów" - napisał UOKiK.

bCYrzZKL

Według Urzędu, jedna z praktyk dotyczyła wymogu wyrażenia zgody na wypowiedzenie umowy ubezpieczenia przez co najmniej 75 proc. pracowników, pomimo że nie byli oni stroną umowy. "Ponadto spółka traktowała rezygnację z umowy większości pracowników jako wypowiedzenie kontraktu przez pracodawcę i obciążała go kosztami regulowania należności z tytułu składek za trzymiesięczny okres wypowiedzenia" - zaznaczył Urząd.

"Ze względu na szczególnie dużą skalę oraz długotrwałość działań, na PZU Życie została nałożona kara finansowa w wysokości 50 mln złotych" - dodał.

Po interwencji Urzędu PZU Życie zmienił pierwsze z opisanych postanowień, nie aneksował jednak wszystkich umów zawartych przed tą datą. Oznacza to, że nadal stosowane są wszystkie praktyki wzbudzające zastrzeżenia UOKiK - informuje Urząd.

SOKiK nakazał PZU Życie zaniechanie stosowania niedozwolonych praktyk.

bCYrzZKR

(planujemy kontynuację tematu)

dol/ je/ gma/

bCYrzZLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)