Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Solidarna Polska: jesteśmy najbardziej aktywnym klubem

0
Podziel się:

Politycy Solidarnej Polski przekonywali we wtorek, że pomimo krótkiego
stażu, to właśnie ich klub jest najbardziej aktywny w Sejmie: złożył do tej pory najwięcej
projektów ustaw i uchwał. Dotyczyły one m.in. zaostrzenia kar za zabójstwo dziecka i podwyższenia
zasiłków.

Politycy Solidarnej Polski przekonywali we wtorek, że pomimo krótkiego stażu, to właśnie ich klub jest najbardziej aktywny w Sejmie: złożył do tej pory najwięcej projektów ustaw i uchwał. Dotyczyły one m.in. zaostrzenia kar za zabójstwo dziecka i podwyższenia zasiłków.

We wtorek mija równo rok od ostatnich wyborów parlamentarnych. Szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk powiedział na konferencji prasowej, że z informacji dostępnych na stronach sejmowych wynika, że to właśnie klub Solidarnej Polski był najbardziej aktywnym klubem przez ostatni rok.

"Statystyki parlamentarne, które są przygotowane przez Kancelarię Sejmu wskazują, że klub Solidarnej Polski, który jest na razie najmniejszym klubem parlamentarnym - liczymy 19 posłów i 2 senatorów, jest pomimo tego klubem najbardziej aktywnym" - zaznaczył Mularczyk.

Według niego, klub SP złożył w tej kadencji 48 projektów ustaw i 30 projektów uchwał - najwięcej ze wszystkich klubów. Dla porównania - jak mówił - największy klub PO złożył "tylko 37 projektów ustaw i 6 projektów uchwał".

"PiS: 46 projektów ustaw; 41 projektów uchwał; Ruch Palikota: 53 projekty ustaw, 7 projektów uchwał; PSL: 24 projekty ustaw i 5 projektów uchwał; SLD: 43 projekty ustaw, 8 projektów uchwał. To oznacza, że na jednego parlamentarzystę SP przypada 4,11 procent ustawy lub uchwały, w przypadku PO jest to 0,20 proc. ustawy" - wyliczał szef klubu SP.

Ponadto - jak przekonywał - wśród najczęściej występujących na sali sejmowej posłów jest też czterech przedstawicieli Solidarnej Polski, m.in. Andrzej Romanek.

Romanek z kolei przypomniał kilka najważniejszych inicjatyw legislacyjnych SP, w tym: projekt nowelizacji Kodeksu karnego zakładający podwyższenie kar za zabójstwo dziecka, czy projekt zmian w ustawie o świadczeniach rodzinnych, który przewiduje podwyższenie zasiłków.

Klub Solidarnej Polski powstał na początku listopada ubiegłego roku po tym, jak z PiS zostało usuniętych trzech europosłów tej partii: Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański. Na znak solidarności z wyrzuconymi sejmowy klub PiS opuściło 16 posłów i 1 senator, którzy utworzyli własny klub - SP.

W marcu tego roku powstała partia o nazwie Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro. Jej prezesem jest Ziobro, a wiceprezesami: Jacek Kurski i Beata Kempa. Obecnie klub SP liczy 19 posłów i 2 senatorów. (PAP)

mkr/ eaw/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)