Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Solidarność nie składa broni. Protest będzie trwał

0
Podziel się

Solidarność na razie nie ma planów ws. dalszych protestów przeciw reformie
emerytalnej - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Krajowej "S" Tadeusz
Majchrowicz.

Solidarność nie składa broni. Protest będzie trwał
(Bartosz Krupa/East News)
bEgXeoKt

_ - Jeżeli jakiekolwiek działania będą podejmowane, to wcześniej zbierze się krajowy sztab protestacyjny, który dokona oceny tej akcji z zeszłego tygodnia i będzie się zastanawiał, jakie działania podjąć dalej _ - podkreśla wiceprzewodniczący Komisji Krajowej_ Solidarności _Tadeusz Majchrowicz.

- _ Solidarność na razie nie ma planów ws. dalszych protestów przeciw reformie emerytalnej _ - powiedział Majchrowicz. Dodał, że o dalszych działaniach zdecyduje sztab protestacyjny związku.

Zaznaczył, że we wtorek zbiera się prezydium Komisji Krajowej _ S _, które podsumuje akcję protestacyjną z ubiegłego tygodnia. - _ We wtorek zapadnie ewentualnie decyzja o terminie zwołania posiedzenia sztabu protestacyjnego _ - powiedział.

bEgXeoKv

Dodał, że na razie - raczej - związkowcy nie będą dyskutować o ewentualnych protestach podczas Euro 2012, bo do mistrzostw _ jest jeszcze (...) czas _.

_ - Ewentualnie będziemy rozważali możliwość protestu, kiedy ustawa (o emeryturach - PAP) trafi (...) do pana prezydenta. Więc jeżeli będą protesty, to pod Kancelarią Prezydenta, żeby przypomnieć słowa pana prezydenta z kampanii wyborczej _ - powiedział wiceszef Komisji Krajowej _ S _. Dodał, że związek będzie apelował, żeby prezydent nie podpisał tej ustawy i skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.

W ubiegłym tygodniu Solidarność demonstrowała przed Kancelarią Premiera i przed Sejmem przeciw reformie emerytalnej, która zakłada m.in. podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat. Protest miał kulminację w piątek, w czasie głosowania w Sejmie i tuż po uchwaleniu ustawy. Związkowcy zablokowali wszystkie wyjścia z kompleksu budynków parlamentu i przez kilka godzin nie wypuszczali posłów.

bEgXeoKW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)