Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Somalia: Piraci porwali duński jacht z trojgiem dzieci

0
Podziel się

Piraci somalijscy porwali duński jacht z trojgiem dzieci i czworgiem
osób dorosłych na pokładzie - poinformowała w poniedziałek organizacja Ecoterra, zajmująca się
monitoringiem żeglugi, rybołówstwa i piractwa na wodach Oceanu Indyjskiego.

bEgBHOCZ

Piraci somalijscy porwali duński jacht z trojgiem dzieci i czworgiem osób dorosłych na pokładzie - poinformowała w poniedziałek organizacja Ecoterra, zajmująca się monitoringiem żeglugi, rybołówstwa i piractwa na wodach Oceanu Indyjskiego.

Ecoterra podała w krótkim komunikacie, że jacht został porwany w zeszłym tygodniu na Morzu Arabskim, na północny wschód od Somalii, i obecnie zmierza ku wybrzeżom Somalii.

Duńskie MSZ potwierdziło tę informację, dodając, że dowództwo operacyjne marynarki duńskiej otrzymało sygnał alarmowy z żaglowca 24 lutego.

bEgBHODb

Według MSZ porwane zostało małżeństwo z dziećmi w wieku od 12 do 16 lat i dwoje innych dorosłych. Wszyscy to Duńczycy.

W ubiegły wtorek ujawniono, że piraci zastrzelili czworo amerykańskich zakładników z jachtu Quest, także porwanego na Morzu Arabskim. Strona amerykańska podjęła interwencję zbrojną przeciwko piratom, a gdy po wymianie ognia żołnierze weszli na pokład, odkryli, że wszyscy czterej zakładnicy zostali zastrzeleni.

Somalia nie ma skutecznie działającego rządu od roku 1991. Kraj pogrążony jest w chaosie, a na wodach wzdłuż wybrzeży kwitnie piractwo w celu wymuszania okupów. Przestępczy proceder przynosi piratom miliony dolarów. (PAP)

mw/ mc/

bEgBHODh

8442697 arch.

bEgBHODC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)