Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Somalijscy piraci porwali grecki tankowiec

0
Podziel się

Maran Centaurus z 28-osobową załogą na pokładzie płynął z Kuwejtu do USA.

Somalijscy piraci porwali grecki tankowiec
(PAP/EPA)
bDAwvxuJ

Somalijscy piraci porwali w niedzielę rano w pobliżu Seszeli grecki tankowiec - poinformowała grecka straż graniczna. Jego porwanie jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa środowiska naturalnego.

okręt hiszpańskiej marynarki wojennej Mendez Nunez
patrolujący Zatokę Adeńską i Ocean Indyjski

Maran Centaurus z 28-osobową załogą na pokładzie płynął z Kuwejtu do USA z ładunkiem ropy naftowej. Załoga jednostki to dziewięciu Greków, dwóch Ukraińców, jeden Rumun i 16 Filipińczyków.

bDAwvxuL

Statek porwano w odległości 1.300 km od wybrzeży Somalii - poinformował komandor John Harbour, rzecznik unijnej misji antypirackiej.

Somalijscy piraci nadal wymykają się zagranicznym okrętom patrolującym wody wokół Rogu Afryki. W porwaniach była przerwa ze względu na porę monsunów, ale morskie gangi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zaostrzyły ataki i rozszerzyły teren działania po Seszele.

W listopadzie 2008 roku piraci porwali tankowiec Sirius Star, należący do Arabii Saudyjskiej, który przewoził ropę 2 mln baryłek ropy naftowej o wartości 100 mln dolarów. Statek zwolniono w styczniu tego roku po zapłaceniu okupu w wysokości 3 mln dolarów.

bDAwvxuR
bDAwvxvm
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)