Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Somalijscy piraci znów porwali statek

0
Podziel się:

Na razie nieznana jest bandera uprowadzonej w pobliżu Seszeli jednostki.

Somalijscy piraci znów porwali statek
(Ernesto Bonilla/CC/U.S. Navy)

Somalijscy piraci porwali chemikaliowiec u wybrzeży Seszeli na Oceanie Indyjskim - poinformowały kenijskie służby morskie.

[aktualizacja: 12:06]

Statek płynął pod banderą Wysp Dziewiczych, na jego pokładzie znajduje się 28 członków załogi z Korei Północnej. Chodzi o tankowiec MV Theresa VIII o nośności 22.294 DWT.

Statek został zaatakowany na północny zachód od Aldabry, jednej z seszelskich wysp, położonej około 1100 km na południowy zachód od Mahe, największej wyspy tego archipelagu.

Chemikaliowiec płynął w kierunku Somalii. Statek został zaatakowany w poniedziałek na północny zachód od Aldabry, jednej z seszelskich wysp, położonej około 1100 km na południowy zachód od Mahe, największej wyspy tego archipelagu.

Ataki pirackie między wybrzeżem Somalii a archipelagiem Seszeli nasiliły się od początku października. _ - Obecnie nie ma zbyt wielu jednostek morskiej misji antypirackiej UE Atalanta na Oceanie Indyjskim i coraz częściej dochodzi do ataków na północy Kanału Mozambickiego _ - poinformował anonimowo przedstawiciel kenijskich służb morskich.

Do niedawna większość jednostek atakowana była na wodach Zatoki Adeńskiej, przez którą każdego roku przepływa 20 tys. jednostek.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)