Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż: 58 proc. Polaków dobrze ocenia decyzję Tuska

0
Podziel się

58 proc. Polaków pozytywnie ocenia decyzję premiera Donalda Tuska, że nie
będzie kandydował na prezydenta. 31 proc. badanych jest odmiennego zdania. 11 proc. nie ma zdania
na ten temat - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC dla TVN24.

bEhdyLeJ

58 proc. Polaków pozytywnie ocenia decyzję premiera Donalda Tuska, że nie będzie kandydował na prezydenta. 31 proc. badanych jest odmiennego zdania. 11 proc. nie ma zdania na ten temat - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC dla TVN24.

Na pytanie, kto byłby najlepszym kandydatem PO w jesiennych wyborach na prezydenta Polski 23 proc. badanych odpowiedziało, że nie wie; 19 proc. odpowiedziało, że byłby to przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek; 17 proc. badanych jest zdania, że najlepszym kandydatem byłby szef MSZ Radosław Sikorski; tyle samo - 17 proc. - wskazało b. ministra spraw zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza. 16 proc. badanych oceniło, że najlepszy byłby marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, a 9 proc. wskazało na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Ankietowanych spytano także, czy ich zdaniem, to że Donald Tusk ogłosił swoją decyzję o niekandydowaniu na prezydenta w czwartek, miało być próbą odciągnięcia uwagi Polaków od zeznań Mirosława Drzewieckiego przed komisją hazardową. Na tak postawione pytanie 43 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie. Odmiennego zdania było 41 proc.; 16 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.

bEhdyLeL

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 28 stycznia na liczącej 509 osób ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków powyżej 18 roku życia.(PAP)

sdd/ par/ jra/

bEhdyLfm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)