Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polsce
31.03.2007 21:27

Sondaż: Blisko połowa respondentów przeciw tarczy antyrakietowej w Polsce

Blisko połowa ankietowanych Polaków jest przeciwnych umieszczaniu elementów tarczy antyrakietowej na terenie Polski, a trzy czwarte z nich chce w tej sprawie referendum - wynika z sondażu GFK Polonia, przeprowadzonego dla TVP3.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Blisko połowa ankietowanych Polaków jest przeciwnych umieszczaniu elementów tarczy antyrakietowej na terenie Polski, a trzy czwarte z nich chce w tej sprawie referendum - wynika z sondażu GFK Polonia, przeprowadzonego dla TVP3. *

Zdaniem 49 proc. respondentów na terenie Polski nie powinny powstawać elementy tarczy antyrakietowej. 37 proc. ankietowanych jest odmiennego zdania; reszta - nie ma opinii.

Aż 73 proc. respondentów uważa, że w sprawie "ulokowania w Polsce takiej bazy" powinno się odbyć referendum, 24 proc. jest temu przeciwnych, a 3 proc. nie ma zdania.

W ocenie 44 proc. ankietowanych "obecność w Polsce takiej bazy zwiększy bezpieczeństwo Polski", niemal tyle samo (43 proc.) uważa, że tak się nie stanie. 14 proc. respondentów nie ma na ten temat zdania.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono w piątek, 30 marca na ogólnopolskiej próbie 500 osób.

Pod koniec stycznia USA zaproponowały polskim władzom lokalizację części tzw. tarczy antyrakietowej. Umieszczona w Polsce baza rakiet przechwytujących miałaby przeciwdziałać rakietom balistycznym, wystrzelonym z Bliskiego lub Dalekiego Wschodu w kierunku Stanów Zjednoczonych. Baza radarowa miałaby być ulokowana w Czechach. (PAP)

dom/ ala/

Tagi: polsce, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz