Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż: dwie trzecie Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złą stronę

0
Podziel się

65 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego
zdania jest 25 proc. badanych; 10 proc. nie ma jednoznacznej opinii - podaje lipcowy sondaż TNS
OBOP o nastrojach społecznych. Pogorszyły się one w porównaniu z ubiegłym rokiem.

bDadEEQB

65 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest 25 proc. badanych; 10 proc. nie ma jednoznacznej opinii - podaje lipcowy sondaż TNS OBOP o nastrojach społecznych. Pogorszyły się one w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Zdecydowana większość respondentów - 74 proc. - uważa, że polska gospodarka znajduje się w kryzysie. 19 proc. określa ten kryzys jako głęboki. O rozwoju gospodarki, choć powolnym, mówi jeden na pięciu Polaków. 4 proc. nie ma zdania.

39 proc. sądzi, że w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia ludności w naszym kraju będą mniej więcej takie same. 37 proc. ankietowanych jest przekonanych, że nastąpi pogorszenie, a 21 proc. spodziewa się poprawy. 3 proc. nie ma opinii.

TNS OBOP podaje, że w zestawieniu tych badań z uzyskanymi w poprzednim miesiącu nastroje społeczne pogorszyły się: o 9 punktów proc. zwiększył się odsetek not negatywnych, przy jednoczesnym spadku o 4 punkty proc. ocen pozytywnych. W porównaniu zaś z tym samym okresem ubiegłego roku - nastroje społeczne są "zdecydowanie gorsze" - podkreśla TNS OBOP. Udział respondentów, którzy uważają, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku wzrósł o 15 punktów proc., a odsetek ankietowanych dobrze oceniających kierunek zmian zmalał o 11 punktów proc.

bDadEEQD

Sondaż TNS OBOP zrealizowano od 2 do 5 lipca na reprezentatywnej, losowej 1000-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 15. roku życia. Maksymalny błąd statystyczny dla takiej wielkości próby wynosi +/-3 proc. (PAP)

sta/ wkr/ mow/

bDadEERe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)