Notowania

sondaż
27.08.2009 13:30

Sondaż: Kijów i Lwów to najatrakcyjniejsze miasta Ukrainy

Kijów i Lwów zostały uznane za najatrakcyjniejsze turystycznie miasta Ukrainy - podała w czwartek agencja Interfax-Ukraina, publikując wyniki sondażu przeprowadzonego przez ukraiński ośrodek socjologiczny "Rejtynh".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kijów i Lwów zostały uznane za najatrakcyjniejsze turystycznie miasta Ukrainy - podała w czwartek agencja Interfax-Ukraina, publikując wyniki sondażu przeprowadzonego przez ukraiński ośrodek socjologiczny "Rejtynh". *

Najwięcej głosów w badaniu grupy uzyskał Kijów; za atrakcję turystyczną ukraińską stolicę uważa ponad 64 procent respondentów. Na drugim miejscu znalazł się Lwów z ponad 48 proc. głosów. Trzecie miejsce zajęła Odessa, na którą głosowało 38 procent przepytanych w tej sprawie Ukraińców.

Władze Lwowa, miasta na zachodzie Ukrainy chętnie odwiedzanego przez turystów z Polski, ogłosiły w czwartek, że z myślą o gościach zza granicy niebawem wprowadzą nowe tabliczki z nazwami ulic. Prócz pisanych cyrylicą nazw ukraińskich pojawią się tu także nazwy ulic w języku angielskim.

We Lwowie będą także drogowskazy, które wskażą turystom miejsca warte zwiedzenia, oraz uliczne turystyczne informatory elektroniczne. (PAP)

jjk/ ap/

Tagi: sondaż, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz