Notowania

sondaż
04.08.2010 16:57

Sondaż: Polacy podzieleni w ocenie sytuacji w kraju

Według TNS OBOP nastroje społeczne w lipcu jednak poprawiły się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Niemal po równo rozkładają są opinie Polaków o kierunku, w jakim zmierzają sprawy w naszym kraju - 43 proc. ocenia go pozytywnie, a 42 proc. - negatywnie. 15 proc. nie ma zdania. Według TNS OBOP, nastroje społeczne w lipcu poprawiły się.

Z najnowszego sondażu TNS OBOP wynika, że 48 proc. badanych uważa, że gospodarka znajduje się w stanie rozwoju; 47 proc. twierdzi zaś, że przeżywa ona kryzys. 6 proc. nie ma zdania.

Według TNS OBOP, lipiec przyniósł zdecydowaną poprawę nastrojów społecznych - odsetek osób, według których sprawy w Polsce zmierzają w dobrą stronę, powiększył się o 10 punktów proc., a 8 punktów proc. zmalał udział osób będących przeciwnego zdania.

30 proc. Polaków uważa, że w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia ludności w naszym kraju poprawią się. Przeciwnego zdania jest 27 proc. 39 proc. nie spodziewa się zmiany sytuacji. 4 proc. nie ma zdania.

Sondaż zrealizowano 8-11 lipca na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1003 Polaków. Maksymalny błąd statystyczny dla takiej wielkości próby wynosi +/-3 proc., przy wiarygodności oszacowania równej 95 proc.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ VAT nam się nie podoba, więc spada poparcie dla PO ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/vat;nam;sie;nie;podoba;wiec;spada;poparcie;dla;po,17,0,651025.html )
* [ TNS OBOP: Tyle samo zwolenników, co przeciwników rządu ]( http://news.money.pl/artykul/tns;obop;tyle;samo;zwolennikow;co;przeciwnikow;rzadu,116,0,650100.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sondaż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz