Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż: Większość Rosjan nie chce protestować przeciwko obniżeniu standardu życia

0
Podziel się

Większość Rosjan nie wzięłaby udziału w
masowych protestach przeciwko obniżaniu się standardu życia -
wynika z opublikowanego w piątek sondażu niezależnego ośrodka
badania opinii publicznej im. Jurija Lewady.

bCZBAFph

Większość Rosjan nie wzięłaby udziału w masowych protestach przeciwko obniżaniu się standardu życia - wynika z opublikowanego w piątek sondażu niezależnego ośrodka badania opinii publicznej im. Jurija Lewady.

Gotowość wzięcia udziału w takich protestach zgłosiło 23 proc. z 1600 ankietowanych. 61 proc. nie zamierza protestować, reszta nie miała zdania.

Sondaż pokazał, że ludzie w grupie wiekowej od 40 do 54 lat są bardziej skłoni protestować niż przedstawiciele grupy wiekowej 19- 39.

Gotowość udziału w prorządowych manifestacjach zgłosiło zaledwie 9 proc. ankietowanych przez ośrodek im. Lewady. Zarysowało się natomiast silne, 60-procentowe poparcie społeczne dla tych, którzy uczestniczą w protestach przeciwko pogarszaniu się standardu życia.

bCZBAFpj

Tymczasem światowy kryzys nie omija Rosji. Reuters odnotowuje, że w ostatnich sześciu miesiącach rubel został zdewaluowany o ponad jedną trzecią wobec amerykańskiego dolara i euro, co spowodowało wzrost cen artykułów importowanych. Bezrobocie osiągnęło 8,1 proc. i prawdopodobnie będzie rosło, ponieważ prognozy mówią, że gospodarka skurczy się w tym roku co najmniej o 2 proc. (PAP)

az/ ap/

1772

bCZBAFpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)