Notowania

produkcja
14.09.2009 12:24

Spada produkcja w strefie euro

W lipcu była niższa o 0,3 procent niż miesiąc wcześniej - podaje Eurostat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andres Rodriguez/Dreamstime.com)

Produkcja przemysłowa w strefie euro w lipcu 2009 spadła o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca, po spadku o 0,2 proc. miesiąc wcześniej - poinformował Eurostat, europejskie biuro statystyczne.

Rok do roku produkcja w strefie euro spadła w lipcu o 15,9 proc., po spadku poprzednio o 16,7 proc. po korekcie. Analitycy spodziewali się spadku produkcji miesiąc do miesiąca o 0,2 proc., a rok do roku spadku o 16,7 proc.

W 27 krajach UE produkcja przemysłu spadła w lipcu o 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym, po spadku w czerwcu o 0,1 proc.

W skali roku produkcja przemysłu w EU27 spadła w lipcu o 14,7 proc., po spadku miesiąc wcześniej o 15,6 proc. - podał Eurostat w swoich wyliczeniach.

Czytaj o kryzysie w Money.pl
Beżowa Księga Fed. Są pozytywne sygnały * Przez ostatni rok dobrze zainwestowane pieniądze mogły dać ponad 80 procent zysku - analizuje *Money.pl.
*Koniec kryzysu? Coraz więcej bankructw w Niemczech * W czerwcu niewypłacalność ogłosiło 2788 niemieckich firm.
*Czarna wizja Greenspana. Będzie kolejny kryzys * Były szef Fed uważa, że kolejne krachy będą miały inny charakter od obecnego.
*EBC i OECD korygują prognozy. Kryzys ustępuje szybciej? * PKB gospodarek OECD skurczy się o 3,7 proc. W strefie euro o 4,1 proc.
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: produkcja, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz