Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spadają ceny miedzi w Londynie

0
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie
spadają z powodu obaw, że kryzys nuklearny w Japonii pogorszy się - to może bowiem negatywnie
wpłynąć na ożywienie gospodarcze.

*Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że kryzys nuklearny w Japonii pogorszy się - to może bowiem negatywnie wpłynąć na ożywienie gospodarcze. *

Zaniepokojenie wśród inwestorów wywołała też klęska koalicyjnego rządu w Niemczech kanclerz Angeli Merkel w wyborach regionalnych - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.585,25 dol. za tonę, po spadku notowań o 1 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi jest wyceniany na 4,3760 dol., po zniżce notowań o 1,0 proc.

W Szanghaju tona miedzi kosztuje w dostawach na czerwiec 71.350 juanów (10.874 dol.), po spadku o 1,0 proc.

Koalicja chadeckiej CDU i liberalnej FDP przegrała niedzielne wybory regionalne w Badenii-Wirtembergii.

Według wstępnych wyników, po raz pierwszy w historii Niemiec stanowisko premiera landu przypadnie Zielonym, którzy chcą utworzyć rząd z SPD.

Taki rezultat wyborów w Badenii-Wirtembergii, zamożnym 11-milionowym regionie, uważanym za bastion konserwatystów, to policzek dla chadecko-liberalnego rządu w Berlinie pod kierunkiem kanclerz Angeli Merkel oraz wicekanclerza, szefa FDP Guido Westerwellego.

Z Japonii wciąż nadchodzą niepokojące informacje: trzęsienie ziemi o sile 6,5 stopnia w skali Richtera nawiedziło w poniedziałek rano północno-wschodnią część kraju.

Na razie nie ma żadnych informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach, ale japońska agencja meteorologiczna ostrzegła, że niewielka, półmetrowa fala może uderzyć w wybrzeże w prefekturze Miyagi, katastrofalnie dotkniętej 11 marca przez trzęsienie ziemi i tsunami.

"Sytuacja w Japonii nie poprawia się i to pogarsza sentyment na rynkach finansowych" - mówi Pan Jinghua, analityk Citic Futures w Szanghaju.

100 tysięcy razy przewyższa normę poziom radioaktywności wody w reaktorze nr 2 japońskiej elektrowni Fukushima - przyznał w niedzielę operator tej siłowni, firma TEPCO.(PAP)

aj/ osz/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)