Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Specjalny program Radia Racja

0
Podziel się:

19.3.Białystok (PAP) - Specjalny, dłuższy niż zwykle program
przygotowało w niedzielę wieczorem, w dniu wyborów na Białorusi,
białoruskojęzyczne Radio Racja. W białostockim studiu radia
zaplanowano czterogodzinną audycję na żywo od 19.00-23.00 , w
której są komentowane wybory.

bEJKsaOJ

19.3.Białystok (PAP) - Specjalny, dłuższy niż zwykle program przygotowało w niedzielę wieczorem, w dniu wyborów na Białorusi, białoruskojęzyczne Radio Racja. W białostockim studiu radia zaplanowano czterogodzinną audycję na żywo od 19.00-23.00 , w której są komentowane wybory.

Jak poinformowała PAP Halina Bedeniczuk z Racji, w dyskusji wezmą m.in. udział, reprezentujący mniejszość białoruską w Polsce, historyk prof. Eugeniusz Mironowicz, eurodeputowana PO prof. Barbara Kudrycka oraz Marcin Rębacz z Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Białoruś w Białymstoku.

Radio Racja nadaje na Białoruś. Można go słuchać codziennie wieczorem w godzinach 19.00-21.00 (20.00-22.00 czasu białoruskiego) na falach średnich (1080 kHz) i przez pół godziny na falach UKF Radia znad Wilii z Wilna (103,8 MHz). Radio znad Wilii użycza swojej częstotliwości Racji, dzięki temu Radio Racja jest słyszalne w północnej Białorusi.

bEJKsaOL

W ostatnich dniach w programach Racji znalazły się m.in. wypowiedzi aresztowanego na Białorusi przewodniczącego obwodowego sztabu wyborczego Aleksandra Milinkiewicza w Brześciu Jury Hubarewicza, który mimo że jest w areszcie, ma telefon komórkowy i dziennikarze mogli się z nim skontaktować.

Radio prezentuje też opinie na temat możliwych scenariuszy po wyborach oraz wybrane głosy radiosłuchaczy, którzy, jak powiedziała Bedeniczuk, dzwonią też czasem z Białorusi.(PAP)

kow/ je/

bEJKsaPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)