Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Speckomisja o przygotowaniach do prezydencji w UE

0
Podziel się:

Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych wysłuchała w środę informacji o
zadaniach służb specjalnych związanych z przygotowaniami do polskiej prezydencji w Radzie UE.
Zaopiniowała także planowaną zmianę na stanowisku zastępcy szefa SWW.

bEEtJXcl

Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych wysłuchała w środę informacji o zadaniach służb specjalnych związanych z przygotowaniami do polskiej prezydencji w Radzie UE. Zaopiniowała także planowaną zmianę na stanowisku zastępcy szefa SWW.

"Wysłuchaliśmy informacji wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Adama Rapackiego, który kieruje specjalnym zespołem koordynującym przygotowania" - powiedział PAP przewodniczący komisji Janusz Krasoń. Komisja zapoznała się z przygotowaniami dotyczącymi zabezpieczenia oficjalnych spotkań, transportu, łączności, zadań dla policji i służb specjalnych wiążących się z prezydencją. Stan przygotowań swoich służb referowali przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu.

Krasoń ocenił, że informacja była "rzetelna i satysfakcjonująca", pokazała, że przygotowania są prowadzone profesjonalnie, a Polska korzysta z doświadczeń państw, które przewodniczyły Unii wcześniej.

bEEtJXcn

Na wniosek szefa Służby Wywiadu Wojskowego gen. bryg. Radosława Kujawy komisja zajęła się także proponowanymi zmianami w tej służbie. Pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie zastępcy szefa SWW Pawła Woźniaka i powołanie na to stanowisko Jacka Pałujana.(PAP)

brw/ pz/ mow/

bEEtJXcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)