Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spektakle i warsztaty taneczne na Dancing Poznań 2013

0
Podziel się

Spektakle w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, a także zajęcia
prowadzone podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego złożą się na tegoroczna edycję
Dancing Poznań 2013. Wydarzenie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

bErwCvFN

Spektakle w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, a także zajęcia prowadzone podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego złożą się na tegoroczna edycję Dancing Poznań 2013. Wydarzenie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Jak podkreśliła w czwartek na konferencji prasowej dyrektor naczelna i artystyczna Polskiego Teatru Tańca (PTT) Ewa Wycichowska, w tym roku oba wydarzenia mają swoje jubileusze. Warsztaty tańca współczesnego odbywają się po raz 20., zaś festiwal będzie miał swoją dziesiątą odsłonę. PTT jest organizatorem Dancing Poznań.

Podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego 31 pedagogów z całej Europy a także z Kuby, Gwinei, Kolumbii czy Brazylii prezentować będzie 40 technik. Jak podała Wycichowska na warsztaty zarejestrowało się dotąd ponad 600 osób. Wśród nowych technik tańca, które będą poznawać uczestnicy wydarzenia będą w tym roku m.in. polish folk modern jazz, smooth modern jazz czy jazz pick up.

bErwCvFP

"Zaproponowaliśmy polish folk modern jazz, bo zawodowcy i amatorzy chcą łączyć taniec współczesny z polskim tańcem narodowym. Już mamy pełną grupę, nie wiadomo, czy nie trzeba będzie stworzyć drugiej" - powiedziała Wycichowska.

Warsztaty potrwają od 17 do 24 sierpnia. W tym samym czasie odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. W jego ramach zaplanowano 13 wieczorów spektaklowych, odbywających się na 2 scenach. Wystąpi siedem zespołów z Polski, Czech, Izraela, Węgier i Norwegii.

"Temat festiwalu to +źródło+, łączy on oba jubileusze, razem z jubileuszem czterdziestolecia PTT. Źródło to pojęcie, które kojarzy się nam z ożywczą mocą, siłą, nadzieją, tym wszystkim, czego potrzebuje artysta na każdym etapie twórczej drogi" - powiedziała Wycichowska.

W ramach Dancing Poznań zaplanowano też wystawy fotograficzne, projekcje filmów i taneczny flash mob. (PAP)

bErwCvFV

rpo/ mlu/

bErwCvGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)