Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spokojna sesja na złotym; inwestorzy czekają na decyzję Fed

0
Podziel się

Wtorek upłynął dla złotego bardzo spokojnie, bowiem inwestorzy wstrzymują
się z decyzjami do komunikatu Fed, który zostanie opublikowany w środę wieczorem. Około godz. 18.30
za euro płacono 4,21 zł, za dolara 3,15 zł, a za franka szwajcarskiego 3,40 zł.

bEqZLvcR

Wtorek upłynął dla złotego bardzo spokojnie, bowiem inwestorzy wstrzymują się z decyzjami do komunikatu Fed, który zostanie opublikowany w środę wieczorem. Około godz. 18.30 za euro płacono 4,21 zł, za dolara 3,15 zł, a za franka szwajcarskiego 3,40 zł.

We wtorek rano euro wyceniano na 4,20 zł, dolara na 3,14 zł, w franka szwajcarskiego na 3,39 zł.

Szef dilerów walutowych w banku BPH Andrzej Krzemiński powiedział PAP, że wtorkowa sesja dla złotego była bardzo spokojna. "Czekamy na jutrzejszą decyzję amerykańskiego banku centralnego, a właściwie bardziej na komentarz po tej decyzji" - powiedział.

bEqZLvcT

Wskazał, że jeżeli komunikat będzie gołębi, to złoty może się dalej umacniać w kierunku poniżej 4,20 za euro, np. do 4,15 i do 3,10 za dolara. "Jeżeli komentarz będzie jastrzębi, bądź też bardziej jastrzębi niż rynek się spodziewa i program skupu aktywów zostanie bardziej ograniczony niż rynek oczekuje, to złoty ma szansę się osłabić w kierunku 4,25 do euro i 3,20 do dolara" - ocenił Krzemiński.

Według niego w środę sesja na złotym może być równie spokojna jak we wtorek, a dostosowanie polskiej waluty do decyzji Fed nastąpi dopiero w czwartek, kiedy na rynek złotego wróci płynność.

Także zdaniem analityków z Domu Maklerskiego X-Trade Brokers najważniejszym wydarzeniem dla złotego będzie decyzja Fed. "Oprócz wielkości cięcia poznamy także projekcje makroekonomiczne Fed-u i w zasadzie to one mogą mieć większy wpływ na rynek, niż publikacja samej kwoty. Dodatkowo należy przypomnieć, że Fed ustanowił teoretyczne progi jeśli chodzi o zmiany w polityce monetarnej, opierając się o stopę bezrobocia" - ocenili analitycy w komentarzu.

Ich zdaniem modyfikacja tych progów może również wpłynąć na rynek. Analitycy wskazali, że gołębie nastawienie Fed-u powinno powodować dalsze umocnienie złotego, a jastrzębie - osłabienie naszej waluty. "Wszystkie odpowiedzi poznamy jutro po godzinie 20-tej i to one mogą ukształtować trendy na rynkach w najbliższej przyszłości" - dodali. (PAP)

bEqZLvcZ

mmu/ pad/

bEqZLvdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)