Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spotkanie noblistów w Warszawie. Kopacz: Jestem dumna

0
Podziel się

Wasza uparta walka o lepszy świat budzi nadzieję, że będzie on coraz bardziej wolny od niegodziwości, niesprawiedliwości i przemocy - mówiła marszałek Sejmu Ewa Kopacz do noblistów.

Spotkanie noblistów w Warszawie. Kopacz: Jestem dumna
(kprm.gov.pl)
bDKhmLed

Wasza uparta walka o lepszy świat budzi nadzieję, że będzie on coraz bardziej wolny od niegodziwości, niesprawiedliwości i przemocy - mówiła marszałek Sejmu Ewa Kopacz do noblistów uczestniczących w XIII Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Marszałek Sejmu powitała noblistów w Warszawie w imieniu polskiego parlamentu. _ - Jestem dumna, że możemy być tu razem w Polsce, w kolebce pokojowych, wolnościowych przemian 1989 roku, w wyjątkowym dniu w - w trzydziestą rocznicę przyznania Pokojowej Nagrody Nobla naszemu, polskiemu prezydentowi _ - powiedziała.

_ - W tej walce o lepszy świat nie używacie przemocy, lecz odwołujecie się do dobrych stron ludzkiej natury, godności, solidarności, poczucia wspólnoty, woli współpracy w - budowaniu dobra wspólnego _ - mówiła Kopacz do noblistów.

bDKhmLef

_ - Ta uparta walka o lepszy świat budzi nadzieję, że świat nasz i naszych dzieci będzie coraz bardziej wolny od niegodziwości, niesprawiedliwości i przemocy, że będzie oparty na inteligentnej i moralnej solidarności państw i społeczeństw _ - oceniła marszałek. - W imieniu polskiego parlamentu podziękowała noblistom za tę _ wspaniałą perspektywę nadziei _.

Odbywające się w Warszawie spotkanie laureatów Pokojowej Nagrody Nobla przypada w 30. rocznicę przyznania tego wyróżnienia Lechowi Wałęsie. W szczycie uczestniczą m.in. Lech Wałęsa, Frederik Willem de Klerk, Mohammad Yunus, Mairead Maguire, Szirin Ebadi, Sharon Stone.

Czytaj więcej w Money.pl

bDKhmLeG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)