Notowania

wiadomości
11.07.2011 16:39

Spoty PiS: "panie premierze Tusk, panu już dziękujemy"

PiS zaprezentowało spoty, które od wtorku będzie emitować w radiu i TV. Według rzecznika PiS Adama Hofmana, mówią one "bolesną prawdę" o Polsce pod rządami PO. Bohaterzy spotów zwracają się do premiera mówiąc m.in.: "Nie jestem obciachem, jestem Polakiem".

Podziel się
Dodaj komentarz

PiS zaprezentowało spoty, które od wtorku będzie emitować w radiu i TV. Według rzecznika PiS Adama Hofmana, mówią one "bolesną prawdę" o Polsce pod rządami PO. Bohaterzy spotów zwracają się do premiera mówiąc m.in.: "Nie jestem obciachem, jestem Polakiem".

Kampania PiS "Słowa prawdy" składa się z sześciu spotów radiowych. Jak powiedział na specjalnym pokazie w poniedziałek Hofman, będą one emitowane przez osiem dni w prawie wszystkich największych stacjach radiowych. Poinformował, że największa w Polsce rozgłośnia prywatna RMF odmówiła wyemitowania spotów.

Akcji radiowej towarzyszy jeden spot telewizyjny (będzie go można zobaczyć w telewizji publicznej, Polsacie, TVN). Pokazuje on niektórych bohaterów spotów radiowych.

W spotach radiowych, różne osoby - m.in. młoda matka, absolwentka, nauczyciel, biznesmen, rolniczka - zwracają się do premiera Tuska: "Panie premierze słyszy mnie pan? (...) Muszę to panu powiedzieć", po czym opowiadają o swoich problemach, najczęściej z pracą. Na końcu pada zdanie: "I proszę nie mówić, że nie mam prawa pana krytykować, mam prawo, bo taka jest prawda. Dlatego panu już dziękuję. Czas na odważne decyzje". Na samym końcu każdego spotu pojawia się głos Jarosława Kaczyńskiego mówiącego: Prawo i Sprawiedliwość.

Bohaterzy filmiku - emerytka, matka, kibic, mechanik samochodowy, biznesmen - mówią: "Panie premierze Tusk, słyszy mnie pan? Nie jestem światowym kryzysem, jestem Polką", "Nie jestem obciachem, jestem Polakiem", "Nie jestem ciemniakiem, jestem Polką", "Nie jestem dziurą w drodze, jestem Polakiem", "Nie jestem antypolski, jestem za Polską". Spot zamyka stwierdzenie: "Panie premierze Tusk, panu już dziękujemy". Na koniec pojawia się znaczek PiS i ponownie słychać głos: "Czas na odważne decyzje".

Jak mówił na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami szef sztabu PiS Tomasz Poręba, akcja ma na celu przywrócenie Polakom prawa do krytyki. "Powinniśmy krytykować, nie powinniśmy się bać. Nie powinniśmy być zakompleksieni, że nie wolno marudzić, bo Polska się buduje. Nieprawda - w Polsce się za mało buduje, za wolno, Polska się za mało rozwija. Polacy mają prawo to powiedzieć i właśnie w tym spotach to mówią" - powiedział Poręba.

Hofman zaznaczył, że wszystkie historie są prawdziwe i politycy PiS poznali je podczas wyjazdów. Teksty czytane są jednak przez profesjonalistów, bowiem - jak stwierdził rzecznik PiS - takie są wymogi dzisiejszego świata. "Historie są prawdziwe, nasz objazd kraju przyniósł efekt" - powiedział rzecznik PiS.

Hofman podkreślił, że nie jest to kampania wyborcza, bo "jeszcze nie mamy ogłoszonego terminu wyborów", tylko jest to "statutowa kampania informacyjna".

Politycy PiS zaznaczyli, że akcja nawiązuje do sprawy socjalistycznego premiera Węgier Ferenca Gyurcs ny'a. Na ujawnionym nagraniu mówił on bowiem: "Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem (...) Kłamaliśmy po to, żeby wygrać wybory".

"+Słowa prawdy+ nie przypadkowo odnoszą się do tego, co się działo na Węgrzech, ponieważ i tu i tam mieliśmy zły rząd, tylko tam premier dał się nagrać i przyznał się do tego, że nigdy nie zamierzał nic robić i że kłamał. Nasz premier jest zbyt sprytny. Więc Polacy musieli powiedzieć mu to sami" - oświadczył Hofman.

Politycy PiS zapowiadają, że to dopiero pierwsza część akcji informacyjnej PiS.

Nie odżegnują się też od czerpania inspiracji z podobnego spotu amerykańskiej Partii Republikańskiej. "Na pewno wzorować się na najlepszych to nic złego" - powiedział dziennikarzom Poręba.(PAP)

ann/ mok/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz