Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawa porwanego statku: polski konsul na posiedzeniu sztabu kryzysowego w Oslo

0
Podziel się

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski poinformował, że w
poniedziałek w Oslo zebrał się sztab kryzysowy w sprawie porwanego
przez piratów statku "Bow Asir". Dodał, że w spotkaniu tym
uczestniczył polski konsul.

bEhgSVAR

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski poinformował, że w poniedziałek w Oslo zebrał się sztab kryzysowy w sprawie porwanego przez piratów statku "Bow Asir". Dodał, że w spotkaniu tym uczestniczył polski konsul.

Na pokładzie uprowadzonego w czwartek norweskiego statku jest pięciu Polaków.

"Dzisiaj przed południem w Oslo zebrał się zespół kryzysowy i teraz czekamy na informacje od polskiego konsula, który brał udział w tym spotkaniu" - powiedział Paszkowski.

bEhgSVAT

Podkreślił, że nie należy się spodziewać, by strona norweska podała ustalenia i szczegóły posiedzenia.

Pytany, czy przedstawiciele Polski będą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach odparł, że minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski skierował do strony norweskiej pismo z prośbą o możliwość uczestnictwa polskiego przedstawiciela w sztabie.

Norweski statek "Bow Asir", pływający pod banderą Wysp Bahama, został uprowadzony w czwartek niedaleko wybrzeża Somalii. Na pokładzie statku, oprócz pięciu polskich marynarzy, jest 19 Filipińczyków, Rosjanin, Litwin, a także norweski kapitan. W Polsce prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie porwania Polaków.

"Bow Asir" został porwany zaledwie kilka godzin po uprowadzeniu innego statku "Nipayia", należącego do greckiego armatora. Jednostka pływająca pod banderą Panamy, z 19 osobami załogi, została porwana ok. 830 km na wschód od Kismayo. (PAP)

bEhgSVBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)