Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stabilny złoty i mocniejszy rynek długu

0
Podziel się:

We wtorek złoty w dalszym ciągu wahał się w obserwowanym w ostatnich dniach
przedziale. Dilerzy obligacji zanotowali niewielkie umocnienie rynku długu i spodziewają się
kontynuacji tego trendu, którego ewentualną zmianę mogą spowodować piątkowe dane o inflacji.

We wtorek złoty w dalszym ciągu wahał się w obserwowanym w ostatnich dniach przedziale. Dilerzy obligacji zanotowali niewielkie umocnienie rynku długu i spodziewają się kontynuacji tego trendu, którego ewentualną zmianę mogą spowodować piątkowe dane o inflacji.

"Ze względu na brak publikacji istotnych danych makroekonomicznych mogących wpłynąć na kurs złotego w dniu dzisiejszym, obserwujemy stabilizację charakteryzującą rynek walutowy od początku tygodnia. Realizacja przez inwestorów zysków na giełdzie wywołała jedynie korekcyjne ruchy kursu euro-złotego i złotego do dolara" - powiedział PAP Marcin Bilbin z Pekao SA.

Zdaniem Bilbina złoty wydaje się dość mocny, jednak trudno obecnie przewidzieć jednoznaczny trend na najbliższe dni, ponieważ rynki czekają na publikację danych z USA.

"Ciężko wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Jutrzejsza sesja będzie zależała od informacji, jakie przekaże dzisiaj Fed" - dodał.

We wtorek w USA podana zostanie decyzja Fed w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

"We wtorek rynek długu pozostał stabilny, zanotowaliśmy niewielkie obroty i nieduże wzrosty cen. Jednak zarówno inwestorzy zagraniczni, jak i krajowi byli widoczni, mimo że ilość transakcji ze względu na okres wakacyjny była niewielka" - powiedział diler papierów dłużnych PKO BP Marek Kaczor.

"Ceny wzrosły, więc rynek długu umocnił się, mimo że dzisiaj obserwowaliśmy osłabienie się rynku akcji oraz złotego" - dodał.

Diler obligacji PKO BP spodziewa się w najbliższych dniach stabilizacji sentymentu z szansą na kontynuację wzrostu cen obligacji.

"Jestem optymistą jeśli chodzi o notowania na rynku długu w najbliższych dniach. Zagrożeniem mogą być jednak niepomyślne informacje odnośnie inflacji pod koniec tygodnia. Jeśli okaże się ona wyższa od przewidywanej, wówczas znajdzie to swoje negatywne odbicie na krzywej rentowności. Jednak pozostałe czynniki wydają się wspierać stabilny, pozytywny trend" - powiedział.

Dane dotyczące lipcowej inflacji GUS poda w piątek o godz.

wtorek wtorek poniedziałek 16.15 9.40 16.10

EUR/PLN 3,9822 3,9752 3,9805 USD/PLN 3,0397 3,0203 3,0037 EUR/USD 1,3101 1,3168 1,3247

OK1012 4,77 4,80 4,76 PS0415 5,37 5,41 5,38 DS1020 5,79 5,83 5,81

jow/ jtt/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)